Szkolenia LGBT dla nauczycieli i dyrektorów. Co na to rodzice?

Dodano   6
  LoadingDodaj do ulubionych!
Flaga LGBT

Flaga LGBT / Fot. Pxhere

Władze Gdańska znów przekazały duże pieniądze stowarzyszeniom promującym LGBT. Teraz nauczyciele, pedagodzy i dyrektorzy będą się szkolić, jak wspierać osoby transpłciowe i niebinarne oraz otwierać się na mniejszości seksualne.
  • Z informacji Urzędu Miejskiego w Gdańsku wynika, że już w październiku startuje cykl szkoleń kadry gdańskich szkół organizowany przez Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT+ Tolerado.
  • Szkolenia będą się odbywać w różne dni na przestrzeni października i listopada. Celem szkoleń ma być poszerzenie wiedzy gdańskich pedagogów z zakresu zboczeń i zaburzeń seksualnych spod znaku LGBT.
  • Sprawą zainteresowali się przedstawiciele Stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk, które chroni prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnym światopoglądem.
  • Zobacz także: Polacy zabrali głos w sprawie obecności dziennikarzy na granicy. Wpadka OKO.press

Z informacji Urzędu Miejskiego w Gdańsku wynika, że już w październiku startują szkolenia z LGBT dla kadry gdańskich szkół organizowany przez Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT+ Tolerado. Projekt „Na równych zasadach – przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na orientację psychoseksualną i tożsamość płciową poprzez edukację, integrację i kulturę” jest dofinansowany z pieniędzy Miasta Gdańska.

Szkolenia LGBT dla nauczycieli i dyrektorów

„Zapraszamy dyrekcję, nauczycieli i kadry szkolne gdańskich szkół do skorzystania z darmowych szkoleń dotyczących m.in. budowania inkluzywnego środowiska dla osób uczniowskich, sytuacji i potrzeb uczniów niecisheterornormatywnych czy aspektów prawnych” – informuje Tolerado.

Szkolenia będą się odbywać w różne dni na przestrzeni października i listopada. Co dadzą szkolenia? „Podstawową, rzetelną wiedzę, która pozwoli na lepsze rozumienie skomplikowanej sytuacji niecisheteronormatywnych uczniów oraz da szansę jeszcze lepiej reagować na różne zjawiska jakich mogą doświadczać w przestrzeni szkolnej” – tłumaczy stowarzyszenie.

Sprawą zainteresowali się przedstawiciele Stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk, które chroni prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnym światopoglądem. Jak zaznaczyli, genderowy projekt współfinansowany z miejskiej kasy pochłonął kilkadziesiąt tysięcy złotych.

„Pytamy więc, kto, gdzie, kiedy, jak zdiagnozował dyskryminację osób LGBT w gdańskich szkołach” – pisze Odpowiedzialny Gdańsk.

„Prosimy o przekazanie dokumentów z konkretną diagnozą. Dlaczego szkolenie dotyczące dyskryminacji prowadzi stowarzyszenie organizujące manifestacje (tzw. Marsze Równości), podczas których wielokrotnie obrażano katolików i wyszydzano ich symbole religijne?” – zaznaczono.

Informacje sprzeczne z podstawą programową

Zapytano także, dlaczego zamierza się przekazywać informacje sprzeczne z podstawą programową. Na koniec zażądano wykazania, jak informacje przekazywane na tych szkoleniach wpłyną później na dzieci.

„Czy ministerstwo edukacji i minister Przemysław Czarnek zapewnią przestrzeganie artykułu 48 Konstytucji RP?” – zapytano.

Odniesiono się tym samym do zapisów, że „rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami”.

\

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Gdańsk suto finansuje środowiska sodomitów

W rozmowie z portalem tvp.info miejski radny PiS Przemysław Majewski podkreśla, że w ostatnich kilku latach stowarzyszenie Tolerado otrzymało ze strony władz Miasta Gdańska kilkadziesiąt tysięcy złotych na różnego rodzaju projekty.

“Niestety, po raz kolejny będziemy mieli do czynienia z formą pseudoszkoleń nauczycieli z zakresu LGBT+. Trzeba pamiętać, że podobny program Zdrowe Love odbywał się w ten sposób, że szkolono seksedukatorów i te osoby mogły wchodzić do szkół i klas nie mając nawet wykształcenia pedagogicznego, będąc tylko po kilkunastogodzinnym przeszkoleniu. Nagle nabywali uprawnienia, aby uczyć w szkołach. Już wtedy stowarzyszenie Odpowiedzialny Gdańsk alarmowało i na szczęście sprawa odbiła się głośnym echem. Rodzice dowiedzieli się, o co chodzi, a frekwencja na tego typu spotkaniach była bardzo niska. Władze miasta też ograniczyły skalę tego typu szkoleń w gdańskich szkołach” – relacjonuje.

Samorządowiec tłumaczy, że część rodziców dalej nie ma pełnej świadomości, co dzieje się w szkołach, do których chodzą ich dzieci. Wielu z tych, którzy wcześniej docierali do szczegółów, w specjalnych petycjach wyrażało brak zgody na uczestniczenie swoich pociech w akcjach środowisk LGBT.

Przemysław Majewski przekonuje, że mamy do czynienia z wprowadzaniem ideologii do szkół, a nie można tego porównywać z upamiętnianiem w placówkach edukacyjnych ważnych wydarzeń historycznych czy kluczowych dla historii Polski postaci.

“Podstawą wychowania młodego człowieka jest model patriotyczny, natomiast jak najbardziej trzeba chronić go przed takimi wynalazkami jak ideologie promowane przez tego typu środowiska” – stwierdza radny.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY