Polacy zabrali głos w sprawie obecności dziennikarzy na granicy. Wpadka OKO.press

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
USNARZ GÓRNY UCHODŹCY NA GRANICY POLSKO-BIAŁORUSKIEJ

USNARZ GÓRNY UCHODŹCY NA GRANICY POLSKO-BIAŁORUSKIEJ / Fot. PAP/Artur Reszko

Lewicowy portal oko.press zapytał swoich czytelników, czy popierają zakaz pracy dziennikarzy w pasie granicznym, który został objęty stanem wyjątkowym.
  • Kolejne badania pokazują, że Polacy chcą szczelnego zabezpieczania naszych granic. 
  • Lewacki portal OKO.press przeprowadził tendencyjną ankietę na swoim Twitterze. Wyniki mogły zaskoczyć autorów badania.
  • Z sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu” wynikało, że większość Polaków, bo aż 72 proc., nie chce wpuszczania do kraju emigrantów z granicy polsko–białoruskiej.
  • Zobacz także: Zginął twórca karykatury Mahometa. “Nie jest jasne, jak doszło do wypadku”

Polacy zabrali głos w ankiecie lewackiego portalu OKO.press w sprawie obecności dziennikarzy na wschodniej granicy. 57 proc. z nich przyznało, że ograniczenie aktywności dziennikarskiej w tym regionie to właściwe rozwiązanie. Portal o jawnych konotacjach lewicowych został zaskoczony przez własnych odbiorców.

Polacy zabrali głos w sprawie obecności dziennikarzy na granicy

Kolejne badania pokazują, że Polacy chcą szczelnego zabezpieczania naszych granic. Większość ankietowanych uważa, że stan nadzwyczajny we wschodniej Polsce powinien trwać do ustania problemów z migrantami. Wskazywał na to niedawny sondaż IBRiS dla „Rzeczpospolitej”.

Z kolei z sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu” wynikało, że większość Polaków, bo aż 72 proc., nie chce wpuszczania do kraju emigrantów z granicy polsko–białoruskiej.

Teraz wiele emocji budzi również temat pracy dziennikarzy. Część z nich uważa, że nasza polityka migracyjna powinna być znacznie mniej stanowcza. W ramach kampanii „Dziennikarze na granicy” zamówili sondaż, w którym 59 proc. osób negatywnie oceniło zakaz pracy mediów w pasie stanu wyjątkowego, a pozytywnie na ten temat wypowiedziało się jedynie 35 proc. badanych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

O sprawę swoich czytelników zapytał więc portal oko.press. Pracownicy redakcji zaznaczyli, że 78 proc. wyborców PiS popiera ograniczenia dla dziennikarzy. „A jakie jest twoje zdanie?” – zapytano.

Co ciekawe, aż 57,3 proc. respondentów przyznało, że popiera zakaz. Przeciwnego zdania było zaledwie 41,5 proc. internautów. W grupie ponad 9 tys. osób, które oddały głos w ankiecie, 1,2 proc. przyznało, że nie ma zdania w tej sprawie.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY