Posłanka Lewicy chce przyjąć wszystkich migrantów. “Powinniśmy być gotowi na każdą liczbę”

Dodano   10
  LoadingDodaj do ulubionych!
Karolina Pawliczak

Karolina Pawliczak / fot. You Tube/ RMF24

Posłanka Lewicy Karolina Pawliczak oświadczyła w programie „Strefa Starcia” w TVP Info, że Polska powinna być gotowa na przyjęcie każdej liczby migrantów.
  • Posłanka Lewicy pytana, czy jesteśmy gotowi na każdą liczbę migrantów, oznajmiła, że „tak, powinniśmy być gotowi na każdą liczbę”.
  • Prowadzący program zauważył, że Lewica powtarza to, co w 2015 r. mówiła Platforma Obywatelska. Chodzi o wypowiedzi polityków mówiące o tym, że powinniśmy być gotowi na każdą liczbę migrantów.
  • Poseł niezrzeszony Łukasz Mejza komentując wypowiedź posłanki Pawliczak stwierdził, że „logika nigdy nie była ulubionym przedmiotem na lewicy”.
  • Zobacz także: Lewandowski otwiera bar dla kibiców w Warszawie. Zobacz kiedy otwarcie

Posłanka Lewicy chce przyjąć wszystkich migrantów. W programie na antenie TVP Info stwierdziła, że Polska jest zobowiązana do udzielenia azylu koczującym na granicy uchodźcom.

“Jeżeli migranci na granicy, uchodźcy, złożą wniosek azylowy – a żeby była jasność: jesteśmy do tego zobowiązani, żeby tą deklarację przyjąć i przeprowadzić taką procedurę – to ci ludzie mają prawo (przybyć do Polski – przyp. red.)” – powiedziała Pawliczak.

Pytana, co jeśli ci ludzie nie składają wniosków azylowych, odparła, że „trzeba więc im pokazać miejsce, w którym powinni je złożyć”.

“Przecież ciągle jesteśmy o tym informowani, jak doskonale działają nasze służby, to dlaczego boicie się terrorystów? Dlaczego boicie się ludzi, którzy mogą nam zagrozić?” – dziwiła się posłanka.

Jednocześnie posłanka podkreślała, że nie jest „zwolenniczką tego, żeby wprowadzać do Polski ludzi, którzy mają konflikt z prawem, nie, tylko trzeba tym dzieciom pomóc”.

“Ci, którzy złożą zgodnie z prawem wniosek azylowy, mają prawo dotrzeć do kraju docelowego” – dodawała.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Posłanka Lewicy chce przyjąć wszystkich migrantów

Pytana, czy jesteśmy gotowi na każdą liczbę migrantów, oznajmiła, że „tak, powinniśmy być gotowi na każdą liczbę”.

“Dlatego że nasze służby powinny zabezpieczyć nasz kraj przed terrorystami i ludźmi, którzy mają konflikt z prawem” – wskazała.

Prowadzący program zauważył, że Lewica powtarza to, co w 2015 r. mówiła Platforma Obywatelska. Chodzi o wypowiedzi polityków mówiące o tym, że powinniśmy być gotowi na każdą liczbę migrantów.

Poseł niezrzeszony Łukasz Mejza komentując wypowiedź posłanki Pawliczak stwierdził, że „logika nigdy nie była ulubionym przedmiotem na lewicy”.

“Mam wrażenie, że ma pani połączenie z Matrixem, bo takich głupot to nawet na debacie sejmowej pani koleżanki i koledzy nie mówili. (…) Dziwię się, że twarze lewicy są zacięte wtedy, gdy trzeba walczyć o 45 płci i zakazywać wędkarstwa; skupcie się na poważnych sprawach, kiedy zagrożone jest bezpieczeństwo Polski” – apelował.

Z kolei europoseł PiS Dominik Tarczyński wystosował apel do posłów Lewicy i KO.

“Jeżeli uważacie, że należy nielegalnym migrantom pomóc i wy byście to zrobili, apeluję: oddajcie swoją subwencję, jedźcie na Białoruś, od strony białoruskiej koczujcie z nimi, karmcie, utrzymujecie; a po pierwsze – oddajcie subwencję” – mówił.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY