Cmentarze znów zostaną zamknięte? Minister zdrowia zapowiada

Dodano   7
  LoadingDodaj do ulubionych!
Adam Niedzielski

Adam Niedzielski / Fot. flickr.com

Minister zdrowia Adam Niedzielski zasugerował, że nie należy się spodziewać nagłego zamknięcia cmentarzy w Polsce w trakcie Uroczystości Wszystkich Świętych 1 listopada, a także kolejnego dnia, tj. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Jego zdaniem w tym roku państwo jest lepiej przygotowane.

Zdaniem szefa resortu zdrowia, sytuacja, która wystąpiła w ubiegłym roku, kiedy nagle zamknięto cmentarze, była wyjątkowa.

Bierzemy pod uwagę bardzo wiele aspektów – to oczywiste. Ale przede wszystkim chcę powiedzieć, że sytuacja, która miała miejsce rok temu, kiedy musieliśmy praktycznie z dnia na dzień podjąć decyzję – to była sytuacja ekstraordynaryjna – podkreślił.

Minister zapewnił, że w tym roku będzie inaczej.

W tym roku nie przewidujemy podejmowania decyzji w takim nagłym trybie, z dnia na dzień, bo jesteśmy lepiej zabezpieczeni – powiedział.

Adam Niedzielski wskazał na postęp programu szczepień i rozwój infrastruktury medycznej.

Nie mam na myśli tylko tego, że blisko 60 procent dorosłej populacji jest zaszczepiona, ale to, że w zasadzie na poziomie każdego województwa (…) mamy przygotowane bardzo szczegółowe plany rozwoju infrastruktury – zaznaczył.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Podkreślił, że nie należy się spodziewać ponownego zamknięcia cmentarzy.

Nasze zabezpieczenie organizacyjne, ale też zdrowotne – mówię o zaszczepieniu – wydaje się elementem, który nie uzasadnia podejmowania takich drastycznych decyzji – powiedział.

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY