TVP INFO rusza z programem po rosyjsku i arabsku. Ma dotyczyć sytuacji na granicy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Przejście graniczne z Białorusią

Przejście graniczne z Białorusią / Fot. PAP/Artur Reszko Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

TVP INFO przygotowało nowy program: "Raport z granicy". Jest on emitowany w czterech wersjach językowych: polskiej, angielskiej, rosyjskiej i arabskiej. Można go oglądać nie tylko na antenie stacji, ale też w internecie.

Zobacz także: Relacja z demonstracji Klubów Gazety Polskiej przeciwko UE [+WIDEO]

Polskojęzyczną wersję programu można oglądać o godz. 19:20 i 21:20 na antenie TVP INFO. Z kolei angielskojęzyczną około 3:00 czasu polskiego. Wszystkie cztery są także dostępne za pośrednictwem kont nadawcy w mediach społecznościowych.

Chcemy pokazać rzeczywisty wymiar działań białoruskiego reżimu, który próbuje wywołać kryzys migracyjny na polskiej granicy wschodniej. Pokażemy działania polskich służb broniących naszej granicy. Program „Raport z granicy” jest odpowiedzią na dezinformacje szerzone w tej sprawie. Obcojęzyczne wersje programu pomogą nam dotrzeć z informacjami także do widzów za granicą – podkreślił Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

W ośrodkach dla nielegalnych imigrantów w Polsce przebywa obecnie 1450 osób. 43% z nich, według informacji, do jakich dotarło radio RMF FM, złożyło wnioski o udzielenie pomocy międzynarodowej. Pozostali nie chcą pozostawać w naszym kraju. Wszczęcie procedury w Polsce zamknęłoby im drogę o ubieganie się o ochronę na zachodzie Europy, a dla dużej części Polska nie jest krajem docelowym. W zamkniętych ośrodkach czekają więc na decyzje, które nakażą im opuścić nasz kraj.

Polski rząd wykorzystał usługę ALERT RCB do kontaktu z osobami, które chcą dostać się do Polski przekraczając granicę z Białorusią. Imigranci otrzymują ostrzegawcze SMS-y. W środę szef MSWiA Mariusz Kamiński poinformował, że we wtorek do północy prawie 31 tys. użytkowników telefonów zagranicznych otrzymało takie SMS-y.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Tylko we wrześniu Straż Graniczna odnotowała tysiące prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią. W ostatnich dniach liczba podejmowanych prób nielegalnego wtargnięcia na teren Rzeczypospolitej nieustannie rosła, bijąc kolejne rekordy.

wirtualnemedia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY