Niemcy: Społeczność LGBT wyróżniona. Zniknie dla nich problem z miejscami parkingowymi

Dodano   10
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Jan Bodakowski

Już nie tylko osoby z niepełnosprawnościami mają wydzielone miejsca na parkingach. W niemieckim Hanau mogą na to liczyć również "przedstawiciele mniejszości". Wydzielone miejsca zwykle mają ułatwić życie osobom z niepełnosprawnościami, choć nie brak też specjalnych obszarów parkowania dla matek z dziećmi.
  • Władze w Hanau oraz spółki Hanauer Parkhaus GmbH wydzieliły trzy specjalne miejsca parkingowe dla osób homoseksualnych
  • Specjalne miejsca tak jak w przypadku miejsc dla osób niepełnosprawnych oznaczono specjalnym kolorem, w tym przypadku 6 barwną tęczą
  • Miejsca będą również dostępne dla imigrantów
  • Administracja Hanau nie będzie weryfikowała osób parkujących na tych miejscach
  • W niemieckich mediach społecznościowych wybuchła sporych rozmiarów dyskusja na ten temat
  • Zobacz także: We Wrocławiu będą modlić się o nawrócenie osób LGBT

W niemieckim Hanau (Hesja) na jednym z podziemnych parkingów pojawiły się jednak trzy miejsca dla “przedstawicieli mniejszości” – osób ze środowisk LGBT+ oraz dla imigrantów.  

Miejsca z tęczą

Szef rady nadzorczej Hanauer Parkhaus GmbH oraz radny miasta Hanau tłumaczył, że wydzielone miejsca są oznaczone sześciokolorową tęczą. Thomas Morlock wyjaśnił również, że osoby homoseksualne oraz reprezentanci innych zaburzeń płciowo-psychicznych potrzebują ochrony lokalnych władz.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Warto również tutaj podkreślić, że rada miejska nie będzie weryfikować, czy osoby parkujące na tych wydzielonych 3 miejscach faktycznie reprezentują środowisko LGBT oraz społeczność imigrancką, czy też wykorzystują wyłącznie fakt wolnego miejsca parkingowego. Władze spółki Hanauer Parkhaus zaznaczyły, że chodzi o symboliczne wydzielenie parkingu dla wyróżniających się osób.

Sprawa szybko wzbudziła jednak kontrowersje w internecie, zwłaszcza na serwisach, takich jak Twitter czy Facebook. Wielu użytkowników krytykowało władze parkingu. 

Takie osoby pytały, czemu robi się specjalne miejsca dla osób LGBT, a nie na przykład dla emerytów, osób żyjących w ubóstwie czy dla ludzi zmagających się z chorobami. Są jednak i tacy użytkownicy sieci, którym pomysł z Hanau się spodobał. Uważają, że jest to przykład szerzenia tolerancji”.

dw.com

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY