Australijski dziennikarz pokazał hipokryzję młodzieżowych eko-aktywistów. Jego słowa zostały przypomniane

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny na ulicach Warszawy.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny na ulicach Warszawy. / Fot. PAP/Radek Pietruszka

Pod koniec września w różnych miejscach w Polsce po raz kolejny odbył się Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Przy tej okazji internauci przypominają wypowiedź redaktora Alana Jonesa ze Sky News Australia. Dziennikarz obnażył hipokryzję młodzieżowych eko-aktywistów.

Zobacz także: Relacja z demonstracji Klubów Gazety Polskiej przeciwko UE [+WIDEO]

Wypowiedź zacytował w swoim niedawnym wpisie Bartosz Bocheńczak z Konfederacji:

Jesteście pierwszym pokoleniem, które zażądało klimatyzacji w każdej klasie. Wszystkie wasze lekcje odbywają się przy komputerze. W każdym pokoju jest telewizor. Spędzacie cały dzień, korzystając ze środków elektronicznych. Zamiast chodzić pieszo do szkoły, jeździsz wszystkimi środkami transportu. Jesteście największymi konsumentami dóbr w całej dotychczasowej historii świata. Ciągle kupujecie najdroższe ubrania, aby być „modnymi”. Wasz protest ogłaszany jest za pomocą środków cyfrowych i elektronicznych. Zanim więc zaprotestujecie, wyłączcie klimatyzację, idźcie do szkoły pieszo, wyłączajcie telefony i poczytajcie książkę, zróbcie kanapkę i obiadek w domu zamiast kupować gotowe jedzenie. Niestety nic z tego się nie wydarzy, ponieważ jesteście samolubni, słabo wykształceni i manipulowani przez ludzi, którzy Was wykorzystują mówiąc ci, że macie szlachetny cel, bawiąc się w najbardziej szalonym zachodnim luksusie. Obudź się i zamknij się – Dowiedz się o faktach, zanim zaprotestujesz – stwierdził dziennikarz.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny został zainspirowany strajkami Grety Thunberg w Szwecji w 2018 roku. Młodzi ludzie protestują przeciwko globalnemu ociepleniu i negatywnym zmianom klimatu oraz bierności polityków w tej kwestii. W 2019 roku w strajku wzięli udział uczniowie z ok. 150 krajów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY