Sachajko o politykach opozycji: “To nie są polscy patrioci”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Poseł Ruchu Kukiz'15, dr Jarosław Sachajko.

Poseł Ruchu Kukiz'15, dr Jarosław Sachajko. / Fot. PAP/Mateusz Marek. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Poseł Kukiz’15 Jarosław Sachajko wypowiedział się na temat wczorajszego głosowania nad przedłużeniem stanu wyjątkowego na wschodzie Polski. Jego zdaniem zachowanie opozycji totalnej w Sejmie to było zaproszenie skierowane do cynicznie wykorzystywanych przez Łukaszenkę migrantów.
  • Sejm wyraził zgodę na przedłużenie stanu wyjątkowego obowiązującego w pasie przy granicy z Białorusią o 60 dni.
  • Po głosowaniu posłanki KO Klaudia Jachira i Urszula Zielińska wniosły na salę transparent z hasłem „Żaden człowiek nie jest nielegalny”. 
  • O zachowaniu polityków „opozycji totalnej” mówił w TVP Info poseł Kukiz’15 Jarosław Sachajko. 
  • Zobacz także: Stan wyjątkowy na granicy przedłużony. Sejm wyraził zgodę

Sejm wyraził zgodę na przedłużenie stanu wyjątkowego obowiązującego w pasie przy granicy z Białorusią o 60 dni. Sprzeciw wobec przedłużenia stanu wyjątkowego zgłosili m.in. posłowie Koalicji Obywatelskiej i Lewicy. Po głosowaniu posłanki KO Klaudia Jachira i Urszula Zielińska wniosły na salę transparent z hasłem „Żaden człowiek nie jest nielegalny”. O politykach opozycji i ich zachowaniu podczas obrad Sejmu wypowiedział się na antenie TVP Info Jarosław Sachajko, poseł Kukiz’15.

Podczas zadawania pytań posłowie opozycji wielokrotnie prezentowali zdjęcie dziewczynki. Sfotografowano ją wraz z innymi dziećmi na terenie placówki Straży Granicznej w Michałowie.

Z mównicy wielokrotnie pytali, gdzie są te dzieci. Zdjęcie dziewczynki posłanka Magdalena Filiks (KO) ustawiła obok sejmowej mównicy.

“Nigdy nie sądziłam, że będę jako polska posłanka pytała ministra, co zrobił z dziećmi? Gdzie są dzieci?” – pytała podniesionym głosem z mównicy posłanka KO Katarzyna Maria Piekarska.

Poseł KO Franciszek Sterczewski powiedział, że minister spraw wewnętrznych „powinien teraz szukać tych dzieci po lasach, tak jak resztek honoru”.

Wcześniej Kamiński zwrócił się do Sterczewskiego ze słowami: „Przez takich ludzi jak pan Łukaszenka tryumfuje, a telewizja białoruska i rosyjska pokazują pana wyczyny dla swoich celów propagandowych i politycznych. Ty nieodpowiedzialny, niemądry człowieku”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Sachajko o politykach opozycji

O zachowaniu polityków „opozycji totalnej” mówił w TVP Info poseł Kukiz’15 Jarosław Sachajko. Jak oceniał, wielu posłów schodząc z mównicy sejmowej „było zadowolonych z siebie jakich to ostrych słów użyli i jak to mocno dokopali rządowi”.

“Ale oni nie rozumieją, że tak naprawdę uderzają w każdego Polaka, nie w rząd, bo za chwilę tych migrantów na granicy będzie bardzo dużo; będzie zima, będą kolejne tragedie” – zwracał uwagę.

Zdaniem posła wczorajsze zachowanie niektórych posłów „to zaproszenie skierowane do cynicznie wykorzystywanych przez Łukaszenkę ludzi, którzy usłyszeli obietnicę, że dostaną się na Zachód”.

“Uderzanie w polski rząd dlatego, że ktoś nielegalnie przez granicę przechodzi albo się zgubił i zamarzł, to najbardziej cyniczne, co może być, szczególnie że jesteśmy po przeżyciach z 2015 r., kiedy Merkel zaprosiła migrantów i okazało się, że to była rzeka migrantów” – powiedział.

Sachajko zwracał uwagę na „odpowiedzialność za słowa”.

“I nawet za tych ludzi, za te dzieci, którymi wczoraj opozycja totalna sobie buzie wycierała; w warunkach zimowych będzie jeszcze więcej tych śmierci. Dlatego powinien być czytelny sygnał – żadnego przechodzenia przez zieloną granic; później pójdzie sygnał do migrantów, że nie ma sensu próbować przejść granicę. Powinni się ci politycy wstydzić i odejść z polityki, to nie są polscy patrioci” – ocenił.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY