- Za przedłużeniem stanu wyjątkowego opowiedzieli się posłowie Prawa i Sprawiedliwości oraz Konfederacji.
- Głosowanie przeciw zapowiadali posłowie KO i Lewicy, posłowie KP-PSL zadeklarowali wstrzymanie się od głosu. Podobnie wypowiadali się posłowie kół: Polska 2050, Polskie Sprawy, Porozumienie.
- We wtorek prezydent odbył naradę z szefem BBN, szefami MSWiA i MON, komendantem głównym Straży Granicznej oraz zastępcą szefa Sztabu Generalnego w sprawie przedłużenia stanu wyjątkowego.
- Zobacz także: Uczelnia założona przez Ordo Iuris i francuska ISSEP podpisały umowę o współpracy
Stan wyjątkowy na granicy polsko-białoruskiej został przedłużony. W poprzedzającej głosowanie burzliwej debacie za przedłużeniem stanu wyjątkowego opowiedzieli się posłowie Prawa i Sprawiedliwości oraz Konfederacji. Głosowanie przeciw zapowiadali posłowie KO i Lewicy, posłowie KP-PSL zadeklarowali wstrzymanie się od głosu. Podobnie wypowiadali się posłowie kół: Polska 2050, Polskie Sprawy, Porozumienie.
Za wyrażeniem zgody na przedłużenie stanu wyjątkowego zagłosowało 237 posłów, przeciw było 179, od głosu wstrzymało się 31.
📄Wyniki głosowania👉https://t.co/PQRIllYUGY pic.twitter.com/AnCQ1nsgcR
— Sejm RP🇵🇱 (@KancelariaSejmu) September 30, 2021
Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com
Przedłużony stan wyjątkowy obowiązuje od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią na obszarze części województw lubelskiego i podlaskiego. Pierwotnie wprowadzono go na 30 dni mocą rozporządzenia prezydenta wydanego na wniosek rządu.
We wtorek prezydent odbył naradę z szefem BBN, szefami MSWiA i MON, komendantem głównym Straży Granicznej oraz zastępcą szefa Sztabu Generalnego. Rozmowa dotyczyła przedłużenia stanu wyjątkowego. O przedłużenie stanu wyjątkowego wystąpiła do prezydenta Rada Ministrów.
tvp.info