Niedzielski o rosnącej liczbie zakażeń: “Czwarta fala się rozwija”

Dodano   6
  LoadingDodaj do ulubionych!
Adam Niedzielski

Adam Niedzielski / Fot. PAP/Piotr Nowak. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział w czasie piątkowej konferencji, że czwarta fala rozwija się. Jego zdaniem kluczowe są szczepienia i stosowanie podstawowych reguł zabezpieczenia.
  • Szef resortu zdrowia akcentował, że martwią go informacje, przekazywane przez specjalistów, że do szpitali trafiają osoby niezdiagnozowane.
  • Niedzielski przypominał, że cały czas działa program, w ramach którego osoby powyżej 55 lat mogą otrzymać pulsoksymetr.
  • Zaznaczył, że eksperci alarmują, iż pogorszenie stanu zdrowia następuje w tej fali epidemii szybciej niż w poprzednich. 
  • Zobacz także: Raś o poziomie debaty w Sejmie: “Polski parlament coraz bardziej przypomina stadiony”

Adam Niedzielski wypowiedział się o rosnącej liczbie zakażeń w Poslce. Szef resortu zdrowia akcentował, że martwią go informacje, przekazywane przez specjalistów, że do szpitali trafiają osoby niezdiagnozowane – test robiony w karetce jest często pierwszym, i osoby w zaawansowanym stanie choroby – mające bardzo niski poziom saturacji.

Niedzielski o rosnącej liczbie zakażeń

“Bardzo ważne, by w sytuacji, która się systematycznie pogarsza, testować się na skalę masową, nie unikać testowania i oczywiście nie lekceważyć objawów” – mówił w Lublinie szef resortu zdrowia.

Niedzielski przypominał, że cały czas działa program, w ramach którego osoby powyżej 55 lat mogą otrzymać pulsoksymetr, pozwalający monitorować poziom saturacji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Zaznaczył, że eksperci alarmują, iż pogorszenie stanu zdrowia następuje w tej fali epidemii szybciej niż w poprzednich.

“W poprzednich falach standardem było, że pogorszenie następowało w okolicach dwóch tygodni od początku infekcji; tym razem można mówić, że ten okres skraca się o połowę” – powiedział szef MZ.

“Jesteśmy w sytuacji, kiedy czwarta fala się rozwija. Nie można dopuścić, by dać jej pole do popisu, by dynamika wzrostu zakażeń była wysoka. To wymaga zaangażowania w akcję szczepień i świadomej postawy, która powinna priorytetowo traktować stosowanie podstawowych reguł zabezpieczenia” – zaznaczył.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY