Rosja zablokuje YouTube? „Prawo przewiduje środki całkowitego ograniczenia dostępu”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Siedziba Google

Siedziba Google / Fot. Pxhere

Roskomnadzor zagroził koncernowi Google zablokowaniem należącego do niego serwisu YouTube, jeśli ten nie odblokuje niemieckojęzycznych kanałów Russia Today.
  • Roskomnadzor zarzucił administracji Google stosowanie cenzury i naruszanie zasady swobodnego rozpowszechniania informacji i nieskrępowanego dostępu do nich.
  • We wtorek redaktor naczelna Russia Today Margarita Simonian poinformowała, że ​​YouTube usunął dwa niemieckojęzyczne kanały RT bez możliwości ich odzyskania.
  • Serwis prasowy Google wyjaśnił, że YouTube usunął niemieckojęzyczne kanały Russia Today z powodu naruszenia warunków korzystania z usługi. Chodzi o rozprzestrzenianie fałszywych informacji na temat COVID-19.
  • Zobacz także: Film o Jedwabnem. Sumliński: “Będę składał pozwy. Mam dość oszczerstw” [NASZ WYWIAD]

Czy Rosja zablokuje nadawanie You Tube w swoim kraju? Jak podał w środę Interfax, Roskomnadzor (Federalna Służba Nadzoru nad Telekomunikacją, Technologią Informacyjną i Masową Komunikacją) skierował do Google pismo z żądaniem niezwłocznego zdjęcia wszelkich ograniczeń z jutubowych kanałów „RT DE” oraz „Der Fehlende Part”, należących do państwowego rosyjskiego nadawcy Russia Today. W przeciwnym razie, władze rosyjskie zapowiadają interwencję.

Rosja zablokuje You Tube?

Roskomnadzor zarzucił administracji Google stosowanie cenzury i naruszanie zasady swobodnego rozpowszechniania informacji i nieskrępowanego dostępu do nich.

W liście napisano, że zgodnie z rosyjskim prawem za takie działania serwis internetowy może trafić na czarną listę za „łamanie podstawowych praw i wolności człowieka” i otrzymać ostrzeżenie od Roskomnadzoru.

„W przypadku, gdy właściciel zasobu nie zastosuje się do ostrzeżenia Roskomnadzoru, prawo przewiduje środki całkowitego lub częściowego ograniczenia dostępu” – napisano w liście.

Wspomniano w nim też o możliwości nałożenia kar pieniężnych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

You Tube usunął niemieckojęzyczne kanały Russia Today

We wtorek redaktor naczelna Russia Today Margarita Simonian poinformowała, że ​​YouTube usunął dwa niemieckojęzyczne kanały RT bez możliwości ich odzyskania.

Serwis prasowy Google wyjaśnił później, że YouTube usunął niemieckojęzyczne kanały Russia Today z powodu naruszenia przez nie warunków korzystania z usługi a konkretnie za rozprzestrzenianie fałszywych informacji na temat COVID-19.

„Podczas zawieszenia praw właściciele kanału próbowali ominąć ograniczenia, korzystając z innego kanału; w rezultacie oba kanały zostały zamknięte z powodu naruszenia warunków korzystania z YouTube” – napisano w komunikacie.

kresy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY