Hołownia emocjonalnie o dzieciach na granicy: W nosie mam sondaże, gdy chodzi o życie i zdrowie dziecka

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szymon Hołownia

Szymon Hołownia o pomyśle Tuska: Mit polityczny / Fot. Facebook/Artur Radecki

– Nie zasługiwałbym na Wasz głos, gdybym okłamywałbym Was, że mnie to nie rusza – powiedział Szymon Hołownia, odnosząc się do tego, co dzieje się na polsko-białoruskiej granicy.

Lider ruchu Polska 2050 w czwartek opublikował w mediach społecznościowych nagranie, w którym skrytykował działania polskich władz. Szymon Hołownia emocjonalnie wypowiedział się o dzieciach na granicy i stwierdził, że PiS nie przejmuje się ich losem.

Hołownia emocjonalnie o dzieciach na granicy

Hołownia nawiązał m.in. do „obrazów docierających z granicy”, gdzie od jakiegoś czasu pojawiają się imigranci. Część z przybyłych tam dzieci trafiła do specjalnych ośrodków, jednak po pewnym czasie musiały je opuścić. Według polityka takie zdjęcia są „nie do zniesienia”, bo widać na nich „krzywdę cierpiących dzieci”.

– Gdy na to wszystko się patrzy, przed oczyma stają obrazy, które pamiętamy z lekcji. Uczono na nich, jak straszną rzeczą jest wojna. Dzisiaj to nie są karty książek, telewizja. To dzieje się na granicy RP

– powiedział Hołownia w nagraniu zamieszczonym na Twitterze.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Jak stwierdził, w strefie objętej stanem wyjątkowym „głodne, biedne dzieci funkcjonariusze straży granicznej z orłem na czapce odwożą na granicę i zostawiają w środku pustkowia”. Hołownia zapewnił, że bezpieczeństwo polskiej granicy „jest rzeczą świętą”, ale jeśli chodzi o dziecko, to „bezpieczeństwo nigdy nie wyklucza człowieczeństwa”.

– W kraju, który opowiada się za cywilizacją życia. Który miał ręce obrzękłe od oklaskiwania kolejnych przemówień Ojca Świętego. (…)W tym kraju, kiedy przychodzi prosty test, wymagający od nas tylko i wyłącznie dania ciepłego schronienia, trochę jedzenia, suchego miejsca do przebrania – ten kraj nie ma ludziom, dzieciom nic do zaoferowania. Nic poza tym, że wywiezie je do lasu. Dobrze chociaż, że nie przywiąże ich do drzew

– ubolewał Hołownia.

Hołownia dodał, że nie dba o sondaże, jeśli chodzi o życie i zdrowie dziecka.

– Nie zasługiwałbym na Wasz głos, gdybym okłamywałbym Was, że mnie to nie rusza. Naprawdę jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwo państwa bez nieludzkiego traktowania tych dzieci

– powiedział lider Polski 2050.

Hołownia podkreślił, że 38-milionowy kraj „nie może trząść portkami ze strachu”, wystawiając żołnierzy naprzeciw dzieci.

dorzeczy.pl, polsatnews.pl

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY