Emerytura stażowa. „Solidarność” złożyła w Sejmie podpisy pod projektem ustawy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Solidarność

Solidarność złożyła w Sejmie podpisy pod projektem ustawy / Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

„Solidarność” złożyła w Sejmie 235 tys. podpisów pod obywatelskim projektem dot. wprowadzenia emerytur stażowych. Zapowiedziano już, że podpisy będą dalej zbierane.

W czwartek „Solidarność” złożyła w Sejmie podpisy pod projektem ustawy o emeryturach stażowych. Szef „Solidarności” Piotr Duda poinformował, że złożono 235 tys. podpisów.

„Solidarność” złożyła w Sejmie podpisy pod projektem ustawy

Składamy 235 tys. podpisów, zgodnie z wymogami formalnymi. Aby procedura w Sejmie mogła się rozpocząć, wystarczy 100 tys. podpisów. Nie jesteśmy zadowoleni, będziemy zbierać dalej. Podpisy są codziennie dowożone

– powiedział.

Piotr Duda w czerwcu złożył w Sejmie komplet dokumentów niezbędnych do rejestracji Obywatelskiego Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej w sprawie wprowadzenia emerytur stażowych.

Projekt „Solidarności” zakłada, aby emerytura stażowa przysługiwała osobom urodzonym po 31 grudnia 1948 r., które osiągnęły okres składkowy i nieskładkowy wynoszący 35 lat dla kobiet i 40 dla mężczyzn. Emerytura stażowa przysługiwałaby pod warunkiem, że jej wysokość ustalona przy zastosowaniu tzw. formuły zdefiniowanej składki, nie jest niższa od minimalnej emerytury.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Piotr Duda apelował, aby nad tym projektem pochylili się wszyscy parlamentarzyści w sposób poważny, a nie w sposób polityczny.

Duda: Ten projekt powinien być bardzo ważnym elementem Polskiego Ładu

Szczególnie apeluję do parlamentarzystów Zjednoczonej Prawicy. Ten projekt powinien być bardzo ważnym elementem Polskiego Ładu, a tak się nie stało

 wskazał Duda.

Szef  „Solidarności” stwierdził, że emerytury stażowe są bardzo ważne i stanowią dopełnienie całego systemu emerytalnego w Polsce.

– Tak jak cieszymy się z emerytur stażowych dla górników, policjantów, czy strażaków, tak chcemy emerytur stażowych dla wszystkich pracowników, którzy mają wypracowany odpowiedni kapitał i staż pracy

– powiedział.

Piotr Duda dodał, że w Sejmie będzie złożony też prezydencki projekt o emeryturach stażowych i ma nadzieję, że oba projekty będą w Sejmie jak najszybciej procedowane.

gazetaprawna.pl, tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY