Najnowszy sondaż. Kto wygrałby wybory, a kto nie wejdzie do Sejmu? “Gowin obniżał poparcie”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sejm

Sejm / Fot. PAP/Mateusz Marek. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Z sondażu przeprowadzonego przez Research Partner na panelu Ariadna wynika, że Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na 35,2 proc. a głosów, Koalicja Obywatelska na 22,4 proc. Czołówkę zamyka Polska 2050 z wynikiem 11,1 proc.
  • Najwięcej głosów w sondażu przeprowadzonym przez Research Partner uzyskała Zjednoczona Prawica. Środowisko Jarosława Kaczyńskiego zwiększa przewagę nad partią Donalda Tuska i niezmiennie przoduje w sondażach.
  • Drugie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska, a podium zamyka Ruch 2050 Szymona Hołowni.
  • Według sondażu, do Sejmu dostałyby się też Konfederacja oraz Lewica.
  • Zobacz także: Dania: Artysta okradł muzeum i nazwał swój czyn dziełem sztuki

Najnowszy sondaż wskazuje, że gdyby wybory miały odbyć się w niedzielę 3 października, najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica. Na środowisko Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby 35,2 proc. respondentów. Koalicję Obywatelską poparłoby 22,4 proc. badanych. Na trzecim miejscu uplasowałaby się Polska 2050, którą poparłoby dziś 11,1 proc. ankietowanych.

Do parlamentu weszłyby jeszcze Konfederacja, na którą swój głos oddałoby 8,6 proc. Polaków, oraz Lewica, ciesząca się poparciem 7,4 proc. respondentów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Najnowszy sondaż skazuje na banicję parlamentarną Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 2 proc. głosów, Kukiz’15 – z poparciem 1,1 proc. respondentów, a także Porozumienie Jarosława Gowina z 0,7 proc. wskazań.

Prawie 10,8 proc. badanych nie zdecydowało, na kogo oddać swój głos. Szacowana frekwencja wyborcza wynosiłaby 61 proc.

Firma Research Partner przeprowadziła w dniach 24-27 września badania preferencji politycznych Polaków za pomocą panelu Ariadna. W ogólnopolskiej próbie wzięło udział 1036 pełnoletnich mieszkańców Polski.

Wyniki ostatnich sondaży skomentował na swoim Twitterze Wiceminister w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Waldemar Buda.

„Po kilku sondażach potwierdza się absolutnie przewrotna teza” – zaczął swój wpis dotyczący sondaży.

„Że Porozumienie w Zjednoczonej Prawicy nie tylko nie przynosiło żadnej wartości dodanej, ale wręcz obniżało poparcie” – stwierdził.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY