Linie lotnicze zwolnią niezaszczepionych pracowników. “Muszą liczyć się z wypowiedzeniem umowy o pracę”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Linie lotnicze Swiss

Linie lotnicze Swiss / Fot. pxfuel.com

Linie lotnicze Swiss, które kilka tygodni temu wprowadziły obowiązkowe szczepienia dla personelu pokładowego, poinformowały, że od grudnia pracownicy, którzy nie zostaną zaszczepieni przeciw COVID-19, muszą się liczyć ze zwolnieniem.
  • Linie lotnicze wprowadziły obowiązkowe szczepienia dla załóg w sierpniu. Zgodnie z tą regulacją każdy pracownik musi przyjąć preparat przeciw COVID-19 do 1 grudnia.
  • Powodem decyzji jest fakt, że wiele krajów warunkuje zezwolenie na wjazd personelu latającego udokumentowanym szczepieniem przeciwko COVID-19.
  • Według związku zawodowego personelu pokładowego „Kapers”, nie można zakwestionować decyzji Swissa. Jest tak, ponieważ obowiązek poddawania się szczepieniom zapisano w umowie o pracę.
  • Zobacz także: Uniwersytet w Kabulu odmawia kobietom prawa do nauki. „Najpierw islam”

Z doniesień medialnych i komunikatów wydawanych przez rzecznika Swiss wynika, że linie lotnicze zwolnią niezaszczepionych pracowników pokładowych.

“Obie dawki szczepionki muszą zostać przyjęte najpóźniej do dnia 15 listopada, od drugiego szczepienia musi zaś upłynąć 14 dni – podkreślono w komunikacie. Wprowadzono przy tym wyjątek dla osób, które nie mogą być zaszczepione z powodów medycznych” – podał portal RND.

Linie lotnicze wprowadziły obowiązkowe szczepienia dla załóg w sierpniu. Zgodnie z tą regulacją każdy pracownik musi się zaszczepić do 1 grudnia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Linie lotnicze zwolnią niezaszczepionych

Powodem decyzji jest fakt, że wiele krajów warunkuje zezwolenie na wjazd personelu latającego udokumentowanym szczepieniem przeciwko COVID-19. Ponad połowę pracowników Swiss już zaszczepiono.

„Ci, którzy uparcie nie poddają się szczepieniom, będą musieli liczyć się z wypowiedzeniem umowy o pracę prawdopodobnie pod koniec stycznia 2022 r. Pracownicy, którzy potrzebują więcej czasu na przemyślenie sprawy, mogliby odejść z pracy na około sześć miesięcy i mieliby prawo do powrotu” – informuje portal.

„Poszukiwane są indywidualne rozwiązania dla członków załogi, którzy ewidentnie nie mogą być zaszczepieni z powodów medycznych” – poinformował rzecznik Swiss.

Szwajcarski magazyn „20min” cytuje pilota, który pragnie zachować anonimowość:

„W kokpicie nie nosimy masek i siedzimy obok siebie w odległości 50 centymetrów. Każdy, kto nie jest zaszczepiony, jest nieodpowiedzialny”.

Według związku zawodowego personelu pokładowego „Kapers”, nie można zakwestionować decyzji Swissa. Jest tak, ponieważ obowiązek poddawania się szczepieniom zapisano w umowie o pracę.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY