Kamiński spotka się z unijną komisarz. Chodzi o kryzys na granicy z Białorusią

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
WARSZAWA KONFERENCJA SZEFÓW MSWIA, MON I SG

WARSZAWA KONFERENCJA SZEFÓW MSWIA, MON I SG / PAP/Radek Pietruszka

Szef MSWiA Mariusz Kamiński spotka się w czwartek z unijną komisarz do spraw wewnętrznych Ylvą Johansson. Informację podaje Radio Zet.
  • Według TVN24, do spotkania Mariusza Kamińskiego z Ylvą Johansson ma dojść 30 września wieczorem. Tematem rozmów ma być sytuacja na granicy polsko-białoruskiej.
  • W Polsce na terenie pasa przy granicy z Białorusią obowiązuje stan wyjątkowy. Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że wystąpi do Sejmu o jego przedłużenie.
  • W ubiegłym tygodniu SG informowała, że przy granicy z Białorusią zatrzymano grupę imigrantów z Iraku, a jeden z mężczyzn mimo reanimacji zmarł.
  • Zobacz także: Wybory w Niemczech: Szef CSU pogratulował liderowi Scholzowi

Szef MSWiA, Mariusz Kamiński spotka się z unijną komisarz ds. wewnętrznych. Przybędzie ona do Polski w czwartek, informował wcześniej rzecznik Komisji Europejskiej.

Według TVN24, do spotkania Mariusza Kamińskiego z Ylvą Johansson ma dojść 30 września wieczorem. Tematem rozmów ma być sytuacja na granicy polsko-białoruskiej.

W środę unijni komisarze mają rozmawiać o działaniach, które mają uniemożliwić przemyt migrantów na tereny Unii Europejskiej.

Kamiński spotka się z unijną komisarz by pokierować rozwiązaniem kryzysu migracyjnego

W Polsce na terenie pasa przy granicy z Białorusią obowiązuje stan wyjątkowy. Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że wystąpi do Sejmu o jego przedłużenie, gdy tylko wniosek w tej sprawie zostanie do niego skierowany.

Straż Graniczna poinformowała, że wtorek odnotowano rekordowo dużo (473) prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. To właśnie jeden z ważniejszych powodów, dla których Kamiński spotka się z unijną komisarz.

“Wszystkim próbom strażnicy graniczni zapobiegli” – podano.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

W ubiegłym tygodniu SG informowała, że przy granicy z Białorusią zatrzymano grupę imigrantów z Iraku, a jeden z mężczyzn mimo reanimacji zmarł.

Był to kolejny przypadek śmierci migrantów na granicy polsko-białoruskiej.

Wcześniej premier Mateusz Morawiecki informował, że w rejonie przygranicznym znaleziono zwłoki trzech osób, które próbowały nielegalnie przekroczyć granicę, a po stronie białoruskiej – zwłoki kobiety. Szef rządu informował, że okoliczności tych tragicznych wydarzeń wyjaśnia prokuratura.

rp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY