Imigranci otrzymują ostrzegawcze SMS-y. „Nie ryzykuj, wracaj do Mińska!”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szef MSWiA Mariusz Kamiński

Szef MSWiA Mariusz Kamiński / Fot. Twitter

We wtorek do północy prawie 31 tys. użytkowników telefonów zagranicznych otrzymało ostrzegające SMS-y. – Nie ryzykuj, wracaj do Mińska! Wracaj do domu! – podaje MSWiA.
  • Wcześniej szef MSWiA poinformował, że imigranci, którzy pojawiają się przy granicy w zasięgu naszych BTS-ów otrzymują SMS, że granica jest pilnie strzeżona.
  • MSWiA ostrzega, że sytuacja na granicy jest stale monitorowana, a za niszczenie zasieków grozi odpowiedzialność karna.
  • Resort: Nie bierz udziału w organizowanych przez Białoruś próbach nielegalnego przekroczenia granicy.
  • Zobacz także: Kamiński spotka się z unijną komisarz. Chodzi o kryzys na granicy z Białorusią

Polski rząd wykorzystał usługę ALERT RCB do kontaktu z osobami, które chcą dostać się do Polski przekraczając granicę z Białorusią. Imigranci otrzymują ostrzegawcze SMS-y. W środę szef MSWiA Mariusz Kamiński poinformował, że we wtorek do północy prawie 31 tys. użytkowników telefonów zagranicznych otrzymało takie SMS-y.

– Wczoraj do północy 30941 użytkowników telefonów zagranicznych znajdujących się w obszarze przygranicznym z Białorusią otrzymało SMS-y ostrzegające migrantów przed nielegalnym przekroczeniem granicy

– napisał na Twitterze szef MSWiA.

Imigranci otrzymują ostrzegawcze SMS-y

Wcześniej we wpisie na Twitterze Kamiński poinformował, że imigranci, którzy pojawiają się przy granicy w zasięgu naszych BTS-ów otrzymują SMS, że granica jest pilnie strzeżona. Podał też link, gdzie w pięciu językach: angielskim, arabskim, rosyjskim, francuskim i polskim zamieszczono informację i ostrzeżenie dla migrantów, którzy chcieliby nielegalnie przekroczyć granicę z Polską.

– Podejmując próby nielegalnego przekroczenia granicy, narażasz się na odpowiedzialność karną. Jest to przestępstwo, za które w Polsce grozi więzienie

– czytamy na stronie gov.pl.

MSWiA ostrzega, że sytuacja na granicy jest stale monitorowana, a za niszczenie zasieków grozi odpowiedzialność karna. Imigrantom przypomina się również, że ta droga nie pomoże im dostać się do Niemiec, a pogarszająca się pogoda może zagrozić ich zdrowiu i życiu.

– Próby ukrywania się i nocowania pod gołym niebem mogą skończyć się dla ciebie tragicznie. Nie ryzykuj, wracaj do Mińska! Wracaj do domu! Chroń swoje życie i zdrowie!

– dodaje resort.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

MSWiA ostrzega również imigrantów, aby nie brali tabletek ani innych środków, które przekazano im na Białorusi, ponieważ mogą zostać otruci.

– Nie bierz udziału w organizowanych przez Białoruś próbach nielegalnego przekroczenia granicy. To karalne i niebezpieczne. Chroń swoje życie i zdrowie!

– podsumowuje resort.

Stan wyjątkowy

We wtorek rząd zdecydował, że zwróci się do prezydenta o przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni.

– Wydaje się w tym momencie, że wprowadzenie tego stanu wyjątkowego na okres 60 dni kolejnych będzie uzasadnione

– powiedział prezydent Andrzej Duda po wtorkowej naradzie.

dziennik.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY