Białorusini przekazują imigrantom mundury. „Spodziewamy się kolejnych prowokacji”

Dodano   6
  LoadingDodaj do ulubionych!
USNARZ GÓRNY UCHODŹCY NA GRANICY POLSKO-BIAŁORUSKIEJ

USNARZ GÓRNY UCHODŹCY NA GRANICY POLSKO-BIAŁORUSKIEJ / Fot. PAP/Artur Reszko

Straż Graniczna poinformowała, że cudzoziemcy, którzy koczują na granicy polsko-białoruskiej otrzymali mundury od służb białoruskich.
  • SG zaznaczyła, że wcześniej imigrantom była kilkukrotnie dostarczona pomoc od przedstawicieli organizacji pozarządowych na Białorusi.
  • Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych napisał, że „Łukaszenka wykorzystuje cynicznie migrantów do destabilizowania Polski, Litwy i Łotwy”.
  • Wcześniej szef MSWiA Mariusz Błaszczak przekazał, że na granicy funkcjonariuszy SG wspiera m.in. wojsko i terytorialsi.
  • Zobacz także: Imigranci otrzymują ostrzegawcze SMS-y. „Nie ryzykuj, wracaj do Mińska!”

Straż Graniczna na Twitterze przekazała, że spodziewa się kolejnych prowokacji Łukaszenki. Sytuacja zaczyna być coraz trudniejsza, ponieważ Białorusini przekazują imigrantom mundury.

Białorusini przekazują imigrantom mundury

– Spodziewamy się kolejnych prowokacji ze strony białoruskiej. Służby białoruskie dają mundury cudzoziemcom koczującym po ich stronie pomimo tego, że wcześniej dostarczana była im kilkukrotnie pomoc, w tym ciepła odzież, od przedstawicieli pozarządowych organizacji na Białorusi

– napisała Straż Graniczna.

Do sytuacji odniósł się również rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, który napisał, że „Łukaszenka wykorzystuje cynicznie migrantów do destabilizowania Polski, Litwy i Łotwy.”

Ostatnie informacje Straży Granicznej wskazują, że Białorusini przekazują migrantom w Usnarzu mundury. Kolejne prowokacje bardzo prawdopodobne

– poinformował na Twitterze.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Wcześniej szef MSWiA Mariusz Błaszczak przekazał, że na granicy funkcjonariuszy SG wspiera m.in. wojsko i terytorialsi. Działa też grupa poszukiwawczo-ratownicza z psami.

– Szybka lokalizacja nielegalnych migrantów może uratować im życie, szczególnie w okresie dużych spadków temperatur i wychłodzenia organizmu

– napisał.

isokolka.eu

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY