Lubelski sejmik wprowadził poprawki do uchwały ws. LGBT

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/Olivier Hoslet. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Sejmik województwa lubelskiego przyjął poprawki ws. tzw. uchwały anty-LGBT, która nie podobała się UE.
  • Tzw. uchwały anty-LGBT w 2019 r. przyjęły m.in. sejmiki województw: małopolskiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego, z kolei sejmik woj. łódzkiego przyjął Samorządową Karta Praw Rodzin. 
  • O uchylenie uchwały o LGBT w lubelskim sejmiku wnioskowała opozycja, jednak przegrała poniedziałkowe głosowanie stosunkiem głosów 17 do 14.
  • Na całkowite uchylenie dokumentu zdecydował się wcześniej sejmik województwa świętokrzyskiego.
  • Zobacz także: Obraza uczuć… osób LGBT? Kuriozalne uzasadnienie sądu w Częstochowie

Kolejny region uległ naciskom Brukseli. Lubelski sejmik wprowadził poprawki ws. LGBT. Za zmianą głosowało 17 radnych, przeciwko było czworo radnych. Natomiast dziesięć osób wstrzymało się od głosu.

Lubelski sejmik wprowadził poprawki ws. LGBT

Zniknął m.in. zapis, że Sejmik „wyraża sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promowanie ideologii ruchów LGBT”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

W nowym stanowisku radni zapisali, iż „wyrażają sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań naruszających podstawowe prawa i wolności gwarantowane w aktach prawa międzynarodowego, kwestionujących wartości chronione w polskiej Konstytucji, a także ingerujących w autonomię wspólnot religijnych”.

– My katolicy klękamy tylko przed Bogiem. Zawsze będziemy zabierać głos w ważnych publicznie sprawach, bronić polskiej rodziny przed wszelkimi ideologiami i nurtami, które godzą w jej autonomię i zagrażają rodzicom w wychowaniu dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami i światopoglądem 

– powiedział radny PiS Marek Wojciechowski.

Bożena Lisowska z KO wskazała, że radni opozycji domagali się uchylenia stanowiska, a nie jego zmian.

– Kontynuacja dalszego chocholego tańca wokół funduszy unijnych i Komisja Europejska może doprowadzić do tego, że wykluczy nas całkowicie z możliwości rozwoju, wstrzymując lub odcinając nam środki

– powiedziała Lisowska.

Groźba utraty funduszy unijnych podziałała na większość wojewódzkich sejmików, które zdecydowały się na zmiany w tzw. uchwałach anty-LGBT. Dokument był przedmiotem dyskusji z uwagi na fakt, że Komisja Europejska wstrzymała samorządom wypłatę unijnych środków.

Na całkowite uchylenie tzw. uchwały anty-LGBT zdecydował się wcześniej sejmik województwa świętokrzyskiego.

radio.lublin.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY