TV Republika wycofała program Ewy Stankiewicz. Powodem krytyka rządu?

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ewa Stankiewicz w rozmowie z Tomaszem Sakiewiczem. Między nimi Wojciech Reszczyński.

Ewa Stankiewicz w rozmowie z Tomaszem Sakiewiczem. Między nimi Wojciech Reszczyński. / Fot. PAP/Tomasz Gzell

TV Republika nie wyemitowała ostatniego odcinka programu Ewy Stankiewicz "Otwartym Tekstem". Gościł w nim minister Piotr Naimski. Prowadząca ostro krytykowała w studiu politykę energetyczną rządu.

Program Ewy Stankiewicz “Otwartym Tekstem” jest emitowany w każdy czwartkowy wieczór o godzinie 21:30 na antenie TV Republika. Stacja emitowała zapowiedzi najnowszego programu, w którym wziął udział minister Piotr Naimski. Ostatecznie jednak program nie został wyemitowany. Oficjalne powody podał redaktor naczelny stacji, Tomasz Sakiewicz.

Program nie został oddany do kolaudacji, a to jest warunek emisji programów nagrywanych w każdej stacji – wyjaśnił Sakiewicz.

Nie chciał on zadeklarować, czy ten odcinek programu zostanie wyemitowany na antenie TV Republika w przyszłości. Odcinek nie pojawił się także na kanale YouTube stacji. Usunięto również wcześniej umieszczone w mediach społecznościowych zapowiedzi.

Ustawione negocjacje w UE? Powstrzymać samobójstwo energetyczne Polski. Pozwolisz na zamknięcie kopalń – zapłacisz 10 razy więcej za prąd – można było usłyszeć w zwiastunie audycji, zanim został usunięty.

W zwiastunie Ewa Stankiewicz w pytaniach do Naimskiego krytykowała zgodę polskiego rządu na regulacje Unii Europejskiej ograniczające energetykę węglową. Zaznaczyła, że polska strategia była inna, gdy w latach 2015–2018 ministrem środowiska był Jan Szyszko, a obecny minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka jesienią ub.r. kandydował na sekretarza generalnego OECD. – Zerwę pani ten program – stwierdził Piotr Naimski pod koniec materiału.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Redaktor Ewa Stankiewicz nie skomentowała wycofania z emisji swojego programu.

wirtualnemedia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY