“Solidarność” wydała postanowienie o zamknięciu TSUE. Będzie protest i wniosek do prokuratury

Dodano   7
  Loading
Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.

Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda. / Fot. PAP/Szymon Łabiński

NSZZ "Solidarność" poinformował, że 22 października przed siedzibą Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu odbędzie się protest w związku z sytuacją kopalni i elektrowni Turów. Podczas tego wydarzenia związkowcy chcą przekazać postanowienie o zamknięciu TSUE. "Solidarność" zgłosi też wniosek do prokuratury z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przez wiceprezes Trybunału Sprawiedliwości UE Rosarię Silva de Lapuerta przestępstwa narażenia życia i zdrowia mieszkańców Bogatyni, pracowników kopalni i elektrowni Turów.
  • Szef “Solidarności” Piotr Duda zapowiedział podjęcie wobec instytucji unijnych “twardych rozwiązań”.
  • Polska ma zapłacić karę pieniężną w wysokości 500 tys. euro za każdy dzień zwłoki w dostosowaniu się do majowego orzeczenia TSUE.
  • Wśród polityków PiS pojawił się postulat, aby kwotę zasądzonej kary potrącać ze składek członkowskich do UE.
  • Zobacz także: Polska powinna pomniejszyć składkę unijną w ramach rachunku zwrotnego, mówią politycy PiS

O działaniach “Solidarności” poinformował przewodniczący związku, Piotr Duda.

Jedziemy przed “trybunał niesprawiedliwości” UE w Luksemburgu, aby wręczyć postanowienie o zamknięciu tego trybunału. Tak, jak druga strona chce zamykać nasze zakłady pracy, kopanie, elektrownie, odbierając dostęp do energii elektrycznej (…). W Luksemburgu przekonają się, jaka jest siła polskiego pracownika, polskiego górnika – powiedział Duda. My nie możemy dłużej zwlekać – dodał.

Duda zapowiedział podjęcie wobec instytucji unijnych “twardych rozwiązań”.

Musimy jako związkowcy z Solidarności, nie tylko z Solidarności, podjąć te nasze działania dotyczące tych twardych rozwiązań, bo te miękkie się już skończyły – podkreślił.

Udział działaczy Stowarzyszenia “Marsz Niepodległości”, Straży Narodowej i Rot Marszu Niepodległości w planowanym przez “Solidarność” proteście zapowiedział już Robert Bąkiewicz.

Polska ma zapłacić karę pieniężną w wysokości 500 tys. euro za każdy dzień zwłoki w dostosowaniu się do majowego orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości UE, nakazującego Polsce natychmiastowe zaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów. Komisja Europejska podkreśliła również, że „w przypadku dalszego naruszenia nakazu o wyłączeniu kopalni Turów, będzie kontynuować wezwania do zapłaty do czasu wykonania nakazu”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Wśród polityków PiS pojawił się postulat, aby kwotę zasądzonej kary potrącać ze składek członkowskich do UE. Taką propozycję podnieśli publicznie m.in. europosłowie Witold Waszczykowski i Karol Karski.

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
AntyPO✡PiS
Gość
AntyPO✡PiS
24 września 2021 17:51

Najwyższa pora opuścić ten lewacki EUrokołchoz! Czas na PolEXIT!!!

Syntax
Gość
Syntax
24 września 2021 19:29

Co to? Pan Robert robi za rządowego pieska? Żałosne. Jakiś papierek podpisał? 🙂 Tych bzdur o polskiej racji stanu nie łykam. To konflikt naszych idiotów, czeskich, i tych z UE. Nie opowiadał bym się po żadnej ze stron aby mnie do nich tez nie zaszufladkowano.

M@rio
Gość
28 września 2021 09:46
Reply to  Syntax

Jak chcesz zobaczyć idiotę z bliska to spójrz w lustro

Radek
Gość
Radek
24 września 2021 21:22

POLexit!!!!!!

Zbigniew Heliński
Użytkownik
Zbigniew Heliński(@zbigniew-helinski)
24 września 2021 21:43

Brawo! Dzięki Paweł za ten tekst.

Adam
Gość
Adam
25 września 2021 16:26

BRAWO ! Teraz czys na krok nr 2 – POLEXIT i trzasnac drzwiami na ten lewacki euroburdel
UK ma juz spokoj od tych syfiarzy.

Artur
Gość
Artur
26 września 2021 05:45

mam nadzieje że Solidarność z górnikami na czele zrobi tam taką awanturę jak to mieli w zwyczaju robić w Warszawie przy okazji swoich protestów. Zobaczymy czy starczy im odwagi, czy skończy się tylko na czczym gadaniu. Przypomne: rzucanie jajami, kolbami kukurydzy, kamieniami, butelkami, palenie opon, zniszczone mienie publiczne i prywatne zostawiony mega syf.

POLECAMY