Łódzki Sejmik sprzeciwił się odwołaniu Karty Praw Rodzin. KO: „Jesteśmy na liście wstydu”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rodzina

Zdjęcie ilustracyjne. / fot. Pixabay

Sejmik Województwa Łódzkiego nie przyjął wniosku o odwołanie Samorządowej Karty Praw Rodzin. Radni KO zapowiedzieli działania mające na celu jej uchylenie.

Łódzki Sejmik sprzeciwił się odwołaniu Karty Praw Rodzin

W czwartek Łódzki Sejmik sprzeciwił się odwołaniu Samorządowej Karty Praw Rodzin. Wniosek o odwołanie uchwały został zgłoszony przez radnego Marcina Bugajskiego z KO.

Samorządowa Karta Praw Rodzin została przyjęta przez łódzki Sejmik w styczniu 2020 roku. Zaznaczono w niej, że rodzina jest fundamentem ładu społecznego i podstawową wspólnotą społeczną, która stanowi optymalne środowisko rozwoju człowieka. Natomiast od dobrego funkcjonowania rodzin zależy nasza przyszłość.

Radny KO podkreślił, że opozycja w łódzkim sejmiku wielokrotnie apelowała o odwołanie uchwały, a on już w momencie pierwszego procedowania zgłaszał do niej poprawki, które – jego zdaniem – wyłączyłyby wszelkie wątpliwości co do tego, że jest to uchwała dyskryminacyjna. Radni PiS odrzucili wszelkie dyskusje na ten temat.

– Nasze województwo jest na liście wstydu, na liście samorządów, do których w tej sprawie pisała KE i Rzecznik Praw Obywatelskich. Ale kluczowe jest to, że powstrzymujemy pomoc finansową dla naszych przedsiębiorców, na odnawialne źródła energii. Apeluję o wycofanie się z tej uchwały, o zagłosowanie zgodnie z sumieniem i interesem województwa 

– powiedział Bugajski.

PiS: Karta Praw Rodzin nikogo nie wyklucza

Odmienne zdanie na ten temat przedstawił wiceprzewodniczący Sejmiku Zbigniew Linkowski z PiS. Zaznaczył, że w przyjętej Karcie Praw Rodzin nie ma żadnych treści, które wykluczałyby kogokolwiek.

– Nie wykluczamy żadnych rodzin, w tym niepełnych, o których wprost stanowi Konstytucja. Dlaczego wprowadzacie ludzi w błąd?

– pytał Linkowski.

Temat Samorządowej Karty Praw Rodzin ma powrócić na najbliższej sesji sejmiku, która jest zaplanowana na najbliższy wtorek.

pch24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY