500+ dla mundurowych. Zawarto porozumienie

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mariusz Kamiński, Maciej Wąsik, Rafał Jankowski

Mariusz Kamiński, Maciej Wąsik, Rafał Jankowski / Fot. PAP/Zofia Bichniewicz

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński poinformował o zawarciu porozumienia między jego resortem, a przedstawicielami służb mundurowych. Na jego mocy nastąpi podwyżka uposażeń od 1 stycznia 2022 roku w kwocie 677 zł brutto, czyli 500 zł na rękę.

Porozumienie zostało zaakceptowane wcześniej przez policję i Straż Graniczną, a teraz również przez straż pożarną.

Osiągnęliśmy porozumienie w sposób istotny polepszające sytuację materialną naszych funkcjonariuszy. Jestem przekonany, że będzie ono dobrze odebrane przez wszystkich funkcjonariuszy służb mundurowych podległych MSWiA – powiedział minister Mariusz Kamiński.

Kilka dni temu informowaliśmy o trwającym proteście funkcjonariuszy. Domagali się oni m.in. podwyżek pensji o 500 zł netto. Wówczas MSWiA oferowało taką kwotę, ale brutto. Szef MSWiA podziękował wszystkim przedstawicielom związków zawodowych za dialog prowadzony od wielu dni.

Były to czasami trudne rozmowy, ale doprowadziły nas w efekcie do bardzo dobrego porozumienia. Jestem przekonany, że będzie ono dobrze odebrane przez wszystkich funkcjonariuszy służb mundurowych podległych ministrowi spraw wewnętrznych – stwierdził Kamiński.

Jak przekazał wiceszef MSWiA, Maciej Wąsik, strona rządowa zobowiązała się również do zniesienia limitów etatowych w jednostkach organizacyjnych policji, Straży Granicznej i straży pożarnej.

Porozumienie ze związkami zobowiązuje stronę rządową do przywrócenia funduszu nagród – dodał wiceminister.

Ponadto wskazał, że “strona rządowa i społeczna zgodziły się co do powołania zespołu, który będzie pracował nad innymi elementami pragmatyki służbowej, dodatków służbowych, stażowego, dodatku służbowego, tak, żeby wypracować jak najlepsze rozwiązania, które dobrze przysłużyłyby się zarówno służbom, jak i funkcjonariuszom, jak i naszemu bezpieczeństwu”.

Jestem przekonany, że to porozumienie, to dobra praca, to porozumienie korzystne zarówno dla nas wszystkich jako obywateli, jak i bezpieczeństwa ekonomicznego funkcjonariuszy służb mundurowych – powiedział Maciej Wąsik.

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY