Trwa protest policji. Funkcjonariusze domagają się godnego wynagrodzenia

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Policjanci

Polscy policjanci / Fot. Twitter/ MSWiA

Policjanci rozpoczęli swój protest. Z informacji dziennikarzy RMF FM wynika, że w Krakowie co piąty policjant jest dzisiaj na zwolnieniu lekarskim. Związkowcy chcą podwyżek pensji o 500 zł netto. MSWiA proponuje podwyżkę o 500 zł, ale brutto.
  • Przynajmniej od dwóch dni trwa protest policjantów, którzy masowo udają się na zwolnienia lekarskie.
  • W samym Krakowie co piaty funkcjonariusz nie przyszedł dziś do pracy informując, że bierze L4.
  • Niezależnie od stażu i zaszeregowania, domagają się oni od rządu podwyżki w wysokości 500 złotych.
  • Taki protest ma związek też m.in. z powielającymi się informacjami na temat wysokich zarobków dla nowych pracowników Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.
  • Otrzymało ono budżet w wysokości 4,43 miliardów złotych i dzięki takim metodom ministerstwo spraw wewnętrznych chce pozyskać najlepszych w Polsce specjalistów.
  • Zobacz także: Błaszczak o sytuacji na granicy: „Korzystne jest zawieszenie małego ruchu granicznego”

Od kilku dni trwa cichy protest funkcjonariuszy policji. Jak ustalili reporterzy radia RMF FM, tylko w Krakowie do pracy nie przyszedł co piaty policjant, biorąc dzisiaj zwolnienie lekarskie. Szacuje się, że liczba protestujących funkcjonariuszy w Małopolsce wynosi około 15 procent.

Sytuacja wygląda stabilniej na Podkarpaciu. Tam z możliwości wzięcia L4 skorzystał co dziesiąty pracownik policji. Na obecną chwilę zwolnienie lekarskie jest praktycznie jedyną możliwą opcją protestu w służbach mundurowych.

Policyjni związkowcy domagają się w ten sposób m.in. podwyżki w wysokości 500 złotych. Ma być ona taka sama, niezależnie od stażu i zaszeregowania funkcjonariuszy. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zapowiedziało podwyżki w wysokości 500 złotych, ale ma to być kwota brutto. Związki zawodowe oczekują, żeby to była to realna kwota bez potrącenia podatkowego.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Wysokie pensje w nowej jednostce

Kiedy szeregowi policjanci walczą o realne podwyżki, MSWiA zapowiada dobre zarobki w nowej formacji zapowiedzianej przez Mariusza Kamińskiego i Mateusza Morawieckiego. Jak informuje “Dziennika Gazeta Prawna”, na Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości ma pójść 4,43 mld zł.

W momencie, kiedy zwykli funkcjonariusze policji walczą o wyższe zarobki, resort spraw wewnętrznych zapowiada intratne zarobki dla nowych funkcjonariuszy i pracowników cywilnych wstępujących w szeregi nowej formacji policyjnej. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez “Dziennik Gazeta Prawna”, Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości otrzyma na funkcjonowanie 4,43 miliardy złotych. W tą kwotę wlicza się również budowa specjalnej siedziby w Warszawie.

W trakcie konferencji, podczas której Mariusz Kamiński zapowiadał powstanie nowej służby, podkreślał, że zarobki w CBZC mają być rynkowe, żeby zachęcić do pracy w służbach najlepszych specjalistów od cyberbezpieczeństwa. Policja również posiada swoje jednostki do zwalczania zagrożeń cyfrowych.

money.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY