Tusk ukarze posłów Platformy, którzy wzięli udział w imprezie urodzinowej dziennikarza RMF FM

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Borys Budka, Sławomir Neumann i Tomasz Siemoniak

Borys Budka, Sławomir Neumann i Tomasz Siemoniak / Fot. PAP/Tomasz Gzell

W rozmowie z TVN24 rzecznik PO Jan Grabiec potwierdził, że pociągnięci do odpowiedzialności zostaną posłowie Budka, Siemoniak i Neumann.

Establishmentowy bankiet

W miniony piątek dziennikarz RMF FM Robert Mazurek gościł na swoich urodzinach wiele znanych osób m.in. ze świata polityki. Jubilat zaprosił do jednego z warszawskich lokali wiele znanych osobistości. Wśród gości znaleźli się m.in.: Borys Budka, Władysław Kosiniak-Kamysz, Marek Suski, Tadeusz Cymański, Łukasz Szumowski, Paweł Poncyljusz, Piotr Gliński, Sławomir Neumann, Paweł Zalewski, Janusz Cieszyński, Michał Dworczyk, Adam Lipiński, Adam Hofman, Tomasz Siemoniak czy Jadwiga Emilewicz.

W czasie imprezy do praktycznie pustej sali w Sejmie przemawiał prezes NIK Marian Banaś, składając sprawozdanie z funkcjonowania Najwyższej Izby Kontroli. Politycy najwidoczniej mieli jednak ważniejsze zajęcie.

– Zaproś genialnych malarzy, znanych muzyków, tuziny aktorów, dziennikarzy czy prywatnych przyjaciół nie licząc, a zazdrosny (bo niezaproszony) „Fakt” ci później samych polityków pokaże. No, ludzie, jak tak można?! Żądam drugiej edycji

– zakpił na Twitterze Mazurek

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Natychmiastowa reakcja Tuska

Medialne doniesienia nie spodobały się Donaldowi Tuskowi. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w związku z niezachowaniem oczekiwanych standardów wezwał na rozmowę Borysa Budkę i Tomasza Siemoniaka. Informację te podała pierwsza Polska Agencja Prasowa. Obaj wiceszefowie Platformy oddali się do dyspozycji Tuska.

– Przewodniczący PO Donald Tusk wezwał dziś na spotkanie tych posłów, którzy zachowali się niezgodnie ze standardami Platformy Obywatelskiej. Od liderów Platformy, od wiceprzewodniczących partii, przewodniczącego klubu, szefów regionów, oczekujemy wskazywania drogi i utrzymania wysokich standardów. Pan poseł Borys Budka, pan poseł Tomasz Siemoniak oddali się do dyspozycji przewodniczącego partii. Donald Tusk podejmie w tej sprawie decyzję, przedstawi ją na jednym z najbliższych posiedzeń Zarządu Krajowego Platformy

– potwierdził w rozmowie z TVN24 Jan Grabiec, rzecznik PO.

rp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY