Szef Moderny podał datę końca pandemii. „Będzie podobnie jak teraz z grypą”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
zdjęcie ilustracyjne

Szczepionka na COVID-19 / fot. RadioSzczecin

Dyrektor Moderny Stephane Bancel ma nadzieję, że w drugiej połowie przyszłego roku świat wróci do normalności.
  • Stwierdził, że szczepionka przeciw Covid-19 dla wszystkich ludzi na świecie powinna być dostępna do połowy 2022 roku.
  • Uważa, że przez rozprzestrzenianie się bardziej zaraźliwego wariantu Delta niedługo każdy będzie miał kontakt z koronawirusem.
  • Bancel: Ostatecznie będzie podobnie jak teraz z grypą. Będziesz mógł się zaszczepić i spokojnie przejść zimę.
  • Zobacz także: Szczepienia 5-latków w Polsce? “Będzie taka rekomendacja”

Stephane Bancel, dyrektor generalny firmy Moderna, powiedział dziennikowi „Neue Zuercher Zeitung”, że szczepionka przeciw Covid-19 dla wszystkich ludzi na świecie powinna być dostępna do połowy 2022 roku. Co ciekawe, szef Moderny podał też datę końca pandemii. Jego zdaniem nastąpi to w drugiej połowie przyszłego roku.

– Biorąc pod uwagę jak przez ostatnie pół roku rosły moce produkcyjne, to do połowy 2022 roku na świecie powinno być dostępnych wystarczająco wiele dawek, by zaszczepić każdego człowieka

– powiedział Bancel w wywiadzie dla szwajcarskiego dziennika.

Szef Moderny podał datę końca pandemii

Dyrektor Moderny ma nadzieję, że w ciągu roku świat powinien wrócić do normalnego życia. Uważa, że przez rozprzestrzenianie się bardziej zaraźliwego wariantu Delta niedługo każdy będzie miał kontakt z koronawirusem.

– Ostatecznie będzie podobnie jak teraz z grypą. Będziesz mógł się zaszczepić i spokojnie przejść zimę. Albo tego nie zrobisz ryzykując zachorowanie, albo nawet hospitalizację

– stwierdził Bancel.

Szef Moderny stwierdził też, że będzie dostępna wystarczająca ilość trzecich dawek. Mają one zapobiegać sytuacji, w której ochrona przed koronawirusem zanika po kilku miesiącach. Jego zdaniem powinny je przyjąć osoby zaszczepione najwcześniej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Bancel przekazał, że firma pracuje nad nową wersją przypominającej dawki szczepionki, która będzie dostępna w 2022 r. Preparat powstaje na podstawie badań nad nowymi wariantami koronawirusa, a jego cena pozostanie taka sama jak w tym roku.

businessinsider.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY