Szczepienia 5-latków w Polsce? “Będzie taka rekomendacja”

Dodano   5  
  Loading
Szczepienie przeciwko COVID-19 działają u pacjentów z rakiem

Szczepienie. / Fot. Rhoda Baer Wikimedia Commons

Zdaniem dr Michała Sutkowskiego, na początku listopada będzie rekomendacja, aby szczepić na COVID-19 dzieci powyżej 5 roku życia.
  • Dr Michał Sutkowski zapowiada nadchodzące szczepienia 5-latków w Polsce.
  • Lekarz powiedział, że wbrew częstym opiniom dzieci również mogą ciężko przechodzić COVID-19 albo mają po tej chorobie powikłania.
  • Podkreślał, że korzyści zaszczepienia zdecydowanie przewyższają zagrożenia. Zaznaczył, że “niewielkie ryzyko, że będzie wstrząs anafilaktyczny raz na milion, że coś się wydarzy raz na 100 tys.” jest przy każdej szczepionce.
  • Zobacz także: USA: Joe Biden spotkał się z Borisem Johnsonem

Dr Michał Sutkowski zapowiada szczepienia 5-latków w Polsce. Według medyka mają one wejść w życie w listopadzie.

“Narasta liczba osób, które chorują – coraz młodszych – i w szpitalach obserwujemy to. Na Zachodzie jest to bardzo duża liczba” – mówił dr Michał Sutkowski.

Szczepienia 5-latków w Polsce?

Dlatego wyraził nadzieję, że niebawem zaczną się szczepienia dzieci powyżej piątego roku życia.

“Szczepionki, platformy do tych szczepionek to prawie 30 lat. To jest jak z samochodem, który budujemy od stu iluś lat i gdzieś włożyliśmy dobrą część, to się nazywa mRNA na przykład. Są zresztą inne szczepionki dla dzieci. Ta jest polecana, bo tutaj są badania i będą badania i pewnie na początku listopada będzie taka rekomendacja dla dzieci powyżej piątego roku życia” – powiedział dr Sutkowski.

Dodał, że w Polsce 95 proc. rodziców wysyła swoje dzieci na różne szczepienia obowiązkowe.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Dr Sutkowski powiedział, że wbrew częstym opiniom dzieci również mogą ciężko przechodzić COVID-19 albo mają po tej chorobie powikłania. Wskazał, że szczególnie w USA widać, że rośnie liczba chorych dzieci. Najmłodszym – jak mówił – grozi m.in. PIMS, czyli wieloukładowy zespół zapalny i w jego konsekwencji problemy kardiologiczne.

“Oczywiście dzieci żyją po przechorowaniu koronawirusa, ale jedno na tysiąc umiera” – przestrzegł ekspert.

Podkreślał, że korzyści zaszczepienia zdecydowanie przewyższają zagrożenia. Zaznaczył, że “niewielkie ryzyko, że będzie wstrząs anafilaktyczny raz na milion, że coś się wydarzy raz na 100 tys.” jest przy każdej szczepionce.

Mamy 882 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem – podało w środę MZ. W ciągu ostatniej doby z powodu COVID-19 zmarło 20 osób.

Ministerstwo Zdrowia podało, że w szpitalach przebywa 1179 chorych z COVID-19, w tym 124 pacjentów jest podłączonych do respiratorów. Dla pacjentów z koronawirusem przygotowano 6214 łóżek i 608 respiratorów.

dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
angel
Gość
angel
22 września 2021 13:34

Wygląda na to że to nie tyle wyszczepianie a już czipowanie bo coraz młodszy rocznik . Dojdzie do tego że i noworodki będą szczepić – co jest zrozumiałe w kontekście czipowania. Chociaż to nie jest ten czip właściwy ale może być chociażby lokalizacyjny.

Krzysztof
Gość
Krzysztof
22 września 2021 13:40

To jedno dziecko na milion , też ma rodziców i rodzinę , której świat by się zawalił…,Gdyby nawet faktycznie miało być , to jedno na milion zaszczepionych , to i tak za dużo . Boże broń nas przed takimi lekarzami ! Wszystko w rękach rodziców i Boga .

Beata
Gość
Beata
22 września 2021 13:42

Tak, umarło niby na c19 do tej pory całe 2 dzieci w przedziale 1-17 lat. Piorą mózgi ludziom z wirowaniem na 1200.

Ewa
Gość
Ewa
22 września 2021 16:58

A co z dzieckiem, który po 23 dniach zostało sparaliżowane od pasa w dół? Przecież to też 1 na milion! Czy są badania długoterminowe n.p. czy będą one płodne?https://www.bitchute.com/video/Nybu3awy6lnk/

McGregor
Gość
McGregor
22 września 2021 21:24

Trzeba być kompletnie na bakier ze zdrowym rozsądkiem, żeby namawiać rodziców do szczepienia dzieci na covid. Kompletna porażka intelektualna.

POLECAMY