Duda porównany do Hitlera. Białoruska gazeta atakuje

Dodano   6
  LoadingDodaj do ulubionych!
Prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda. / Fot. PAP/Radek Pietruszka Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Andrzej Duda znalazł się na okładce białoruskiej gazety „Mińska Prawda”. Z kodem kreskowym umieszczonym pod nosem jednoznacznie kojarzy się z Adolfem Hitlerem.

Reżimowa gazeta białoruska uderza w prezydenta Polski. Duda na okładce numeru pisma „Mińska Prawda” został porównany do Hitlera. Ma wykrzywioną twarz i nałożony kod kreskowy mający imitować wąsy. Obok wielkiego zdjęcia prezydenta widnieje napis: „oprawcy”. Właśnie w ten sposób białoruska gazeta odnosi się do Polaków i komentuje kryzys, jaki powstał na granicy polsko-białoruskiej.

Duda porównany do Hitlera

 „Mińska Prawda” twierdzi, że polscy funkcjonariusze prowadzą przez granicę kobiety i dzieci boso. Natomiast za nieposłuszeństwo czeka je śmierć.

– Prezydent Andrzej Duda(…) wprowadził stan wyjątkowy na granicy. Zezwierzęcenia swoich policajów zdaje się nie zauważać

– czytamy.

Warto zwrócić uwagę na użycie w tekście wyrazu „policaje”. Jest ono nawiązaniem do określenia stosowanego wobec funkcjonariuszy służb policyjnych III Rzeszy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Jak podaje portal polskatimes.pl, to nie pierwszy raz, kiedy ta gazeta szokuje okładką. W numerze z 17 września na okładce „Mińska prawda” pojawiła się grafika, która odnosiła się do agresji ZSRR w 1939 roku na Polskę. Wtedy decyzją prezydenta Aleksandra Łukaszenki Białoruś obchodzi Dzień Jedności Narodowej. Wcześniej reżimowa gazeta sugerowała nazistowskie sympatie u księży katolickich.

Przedstawiciele polskiego rządu wskazują, że migranci są przywożeni na wschodnią granicę Unii Europejskiej przez służby białoruskiego reżimu, a akcja ma charakter „wojny hybrydowej”. Od początku września Straż Graniczna odnotowała ponad 3 tysiące prób nielegalnego przekroczenia granicy.

polskatimes.pl, tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY