Coraz więcej nielegalnych imigrantów przekracza polsko-niemiecką granicę. Wysłano policję federalną

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Straż Graniczna

Straż Graniczna w pobliżu miejscowości Usnarz Górny / Fot. PAP/Artur Reszko Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Policja niemiecka nasiliła kontrole na granicy polsko-niemieckiej z powodu wzrostu nielegalnych prób jej przekroczenia oraz coraz większej aktywności grup przemytniczych.
  • Według informacji portalu rbb44, w miniony weekend w samym Frankfurcie nad Odrą doszło do nielegalnych 125 przekroczeń granicy.
  • Prawie wszyscy imigranci twierdzą, że przybyli do Niemiec przez Białoruś i Polskę.
  • Imigranci przybywający przez Polskę są zazwyczaj przywożeni na granicę przez organizacje przemytnicze.
  • Zobacz także: Litwa. „Polityka zawracania nielegalnych migrantów powinna być kontynuowana”

Coraz więcej nielegalnych imigrantów przekracza polsko-niemiecką granicę. Jak informuje Der Spiegel, służby odnotowały na tym odcinku w ostatnich miesiącach wzmożoną liczbę nielegalnych uchodźców. Są to głównie obywatele Iraku. Policja ustaliła, że ich szlak migracyjny zaczynał się na Białorusi. Później udawali się na Litwę lub do Polski, kierując się w stronę Niemiec. 

Coraz więcej nielegalnych imigrantów przekracza polsko-niemiecką granicę

– Od kilku tygodni gwałtownie wzrasta liczba nielegalnych przekroczeń granicy w Brandenburgii

– napisał w środę portal rbb24.

Federalne Ministerstwo Spraw Wewnętrznych „wstępnie oceniło”, że w pierwszej połowie września ok. „400 osób przedostało się do kraju bez zezwolenia, często przez Białoruś i Polskę”.

Według informacji rbb, w miniony weekend w samym Frankfurcie nad Odrą doszło do nielegalnych 125 przekroczeń granicy.Natomiast w ten poniedziałek było ich podobno ponad 40.

Portal poinformował, że imigranci przybywający przez Polskę w większości „są przywożeni na granicę przez organizacje przemytnicze i wysadzani po polskiej stronie”. Okazuje się, że trasa przez Białoruś i Polskę staje się również coraz bardziej atrakcyjna dla „afgańskich pracowników miejscowych, którzy przylecieli do Polski, ale nie chcą tam zostać”.

„Policja federalna wydaje się być przygotowana”

Z kolei Federalne Ministerstwo Spraw Wewnętrznych twierdzi, że liczba nieuprawnionych wjazdów do UE zmniejszyła się w wyniku „intensywnych kontroli granicznych na litewskiej, łotewskiej i polskiej granicy z Białorusią”.

Portal informuje jednak, że policja federalna wydaje się mimo wszystko przygotowywać na ewentualny dalszy wzrost liczby nielegalnych przekroczeń granicy. Według informacji z rbb24 Recherche, do pomocy zostanie również wysłana jednostka policji federalnej.

polskieradio24.pl, infosecurity24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY