Błaszczak ws. kopalni Turów: Mamy do czynienia z nierównym traktowaniem. Czesi i Niemcy stosują identyczne metody

Dodano   2  
  Loading
Mariusz Błaszczak

Mariusz Błaszczak / fot. Twitter

Minister obrony Mariusz Błaszczak powiedział, że mamy do czynienia z nadużyciem. – Turów nie może być zamknięty, tak jak chce tego Unia Europejska – stwierdził.

Decyzją TSUE Polska ma zapłacić Komisji Europejskiej 500 tys. euro dziennie za niewdrożenie środków tymczasowych i niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów. Natomiast premier Mateusz Morawiecki odwołał swój udział w Szczycie Demograficznym w Budapeszcie z powodu sporu o Turów.

Błaszczak ws. kopalni Turów

– Zostały podjęte działania o charakterze prawnym wskazujące na to, że przekroczono kompetencje

– powiedział w czwartek na antenie Polskiego Radia Mariusz Błaszczak, komentując decyzję TSUE o nałożeniu kar na Polskę.

Zaznaczył, że polski rząd stosuje wszystkie środki, żeby ochronić kopalnie w  Turowie. Wskazał jednocześnie, że jest ona ważna dla polskiego systemu elektroenergetycznego.

– W sytuacji, w której rosną ceny energii, w sytuacji, w której nie są równo traktowani partnerzy, bo przecież wszyscy doskonale wiemy, że Turów położony jest w tym trójkącie na styku granic trzech państw, Niemiec, Czech i Polski

– powiedział.

„Mamy do czynienia z nierównym traktowaniem”

Wskazał, że na terenie Czech i Niemiec są kopalnie, które stosują identyczne metody wydobycia węgla brunatnego. Minister obrony mówił o „nadużyciu”, jeśli chodzi o decyzję TSUE w tej sprawie.

– Mamy do czynienia z religią klimatyczną. My nie ulegamy tej presji. (…) Stanowczo będziemy domagać się, żeby przestrzegać prawa. Będziemy pokazywać, że mamy do czynienia z nierównym traktowaniem. Inaczej traktowane są kopalnie w Czechach, które leżą w sąsiedztwie. Turów nie może być zamknięty, tak jak chce tego Unia Europejska

– dodał Błaszczak.

dorzeczy.pl wp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Tomek
Gość
Tomek
23 września 2021 14:22

Błaszczak weź wreszcie kuźwa wyjaśnij postępowaniaprowadzone w sprawie nielegalnych podsłuchów ŻW wobec kadry 16 batalionu dowodzenia w Elblągu w latach 206/07 i odpowiedzą na pytania: Dlaczego prokurator Mackiewicz umorzył postępowanie wobec ppor. NS z 16 bdow ,mimo że nikt na tego oficera nie doniósł i nikt nie wnosił o jego ściganie Dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego. Dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu i ich nie zabezpieczono Dlaczego prokurator TOMASZ MACKIEWICZ z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Elbląg zataił dane chor. Grzegorza. Kaliszewskiego. z ŻW i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji. Dlaczego szef prokuratury garnizonowej w Elblągu JAROSŁAW ŻELAZEK po otrzymaniu ponownego wniosku o wszczęcie postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów w 2008r nie wykonał czynności sprawdzających . Dlaczego prokurator KAROL KOPCZYK mimo iż potwierdził w aktach sprawy fakt zatajenia informacji przez Mackiewicza nie postawił mu zarzutów Dlaczego tylko pokrzywdzony był przesłuchiwany, żandarmi byli tylko rozpytani bez pouczenia o karalności składania fałszywych zeznań Czy istnieje związek między pierwszym doniesieniem z lipca 2007w sprawie nielegalnie stosowanym podsłuchem , a wypowiedzeniem złożonym przez chor. Grzegorza K w lipcu 2007r .BŁASZCZAK lub Komendant Żandarmerii niech ujawni i poda do publicznej wiadomości zakres i wyniki kontroli przeprowadzonej dn.31.01.2008r w oddziale elbląskim ŻW dotyczącej nielegalnego stosowania podsłuchów. Dlaczego pokrzywdzony nie otrzymał informacji mimo upływu 8 lat na temat zakresu i wyników kontroli. Dlaczego Komendant Żandarmerii woli pisac bezskuteczne doniesienia do prokuratury rejonowej w sprawie znieważania funkcjonariuszy żandarmerii zamiast publicznie odpowiedzieć na pytania. 25.05.2017 do ministra sprawiedliwości wpłynęła petycja mieszkańców Elbląga o odwołanie prokuratora rejonowego jarosława żelazka. Dlaczego Ziobro boi się opublikować jej zgodnie z ustawą o petycjach z dn.11.07.2014 (Dz. U. z 2014 r. Poz. 1195 art. 8 §1 )? Dlaczego do dnia dzisiejszego nie udzielono odpowiedzi autorom petycji. W marcu 2020r Żelazek został zwolniony z zajmowanego stanowiska bez podaniu powodów . Żądamy podania do publicznej wiadomości przyczyn tego odwołania.
PS
KTO w oddziale żandarmeri odpowiadł w latch 2006-07 za zabezpieczenie urządzeń podsłuchowych.
Czy to prawda że szefem sztabu oddziału elbląskiego do lipca 2007 był niejaki połuch obecny komendant główny żandarmeri

Wojciech
Gość
Wojciech
23 września 2021 16:51

Daliście się Czechom wydymać tak samo jak Brukseli. Teraz trzeba się im zrewanżować tym samym x10. Zero czeskich towarów w Polsce, zero czeskiego piwa.

POLECAMY