W świętokrzyskim radni sejmiku uchylili tzw. uchwałę anty-LGBT

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne.

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. Pexels

Radni sejmiku województwa świętokrzyskiego uchylili tzw. uchwałę anty-LGBT. Przyjęli za to uchwałę w sprawie „poszanowania wielowiekowej tradycji i kultury Rzeczypospolitej Polskiej oraz równouprawnienia i sprawiedliwego traktowania”.
  • Świętokrzyskie było jednym z pięciu województw, w którym przyjęto taką uchwałę anty-LGBT.
  • Za przyjęciem uchwały zagłosowało 25 radnych, trzech wstrzymało się od głosu.
  • Przeciwny uchyleniu uchwały był poseł Solidarnej Polski, który twierdził, że KE może nie zaprzestać na jednym żądaniu.
  • Zobacz także: Małopolska zmieni jednak deklarację anty-LGBT? „Jest przygotowany projekt”

W woj. świętokrzyskim radni sejmiku uchylili tzw. uchwałę anty-LGBT. Decyzję tą zdecydowaną większością głosów podjęli na nadzwyczajnej sesji. Uchwała anty-LGBT była przedmiotem dyskusji z uwagi na fakt, że Komisja Europejska wstrzymała samorządom wypłatę unijnych środków. Natomiast świętokrzyskie było jednym z pięciu województw, w którym przyjęto taką uchwałę.

Radni sejmiku uchylili tzw. uchwałę anty-LGBT

Sesję zorganizowano na wniosek przewodniczącego sejmiku Andrzeja Prusia z Prawa i Sprawiedliwości. W porządku obrad znalazły się dwa główne punkty. Pierwszy dotyczył informacji w sprawie stanowiska Komisji Europejskiej o wstrzymaniu wypłaty środków z programu REACT EU.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

W drugim radni rozpatrywali projekt uchwały przyjmującej stanowisko w sprawie „poszanowania wielowiekowej tradycji i kultury Rzeczypospolitej Polskiej oraz równouprawnienia i sprawiedliwego traktowania”. Zdecydowano, że wraz z przyjęciem tego stanowiska, straci moc uchwała „przeciw LGBT” z czerwca 2019 roku.

Za przyjęciem uchwały zagłosowało 25 radnych, trzech wstrzymało się od głosu. Dwie osoby były nieobecne.

Poseł Solidarnej Polski: KE może wysunąć kolejne żądania

Przeciwny uchyleniu uchwały był m.in. był poseł Solidarnej Polski Mariusz Gosek. Mówił, że nie spotkał się z dyskryminacją osób LGBT. Dodał natomiast, że m.in. przez uczestniczki Strajku Kobiet prześladowany jest Kościół Katolicki. Stwierdził też, że KE może nie zaprzestać grozić utratą środków unijnych i wysunąć kolejne oczekiwania. Nazwał to szantażem.

Radny PSL Arkadiusz Bąk podczas konferencji prasowej wspomniał, że „cieszymy się z tego, że województwo świętokrzyskie jako pierwsze ma szansę zamknąć ten emocjonujący rozdział pozytywnie”.

Interia.pl, onet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY