Małopolska zmieni jednak deklarację anty-LGBT? „Jest przygotowany projekt”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Jan Bodakowski

Według nieoficjalnych informacji RMF FM, małopolscy radni ugną się jednak pod presją Komisji Europejskiej. Na najbliższej sesji sejmiku województwa ma zostać poruszona kwestia zmiany przyjętej wcześniej deklaracji anty-LGBT.
  • Zmiany mają być procedowane na najbliższej sesji w poniedziałek.
  • Kozłowski: Zgodnie z oczekiwaniami usunęliśmy wszystkie zapisy dotyczące sprzeciwu wobec ideologii LGBT.
  • Uchwała anty-LGBT była przedmiotem dyskusji, ponieważ KE zagroziła, że fundusze europejskie zostaną zamrożone, jeśli nie zostanie ona unieważniona.
  • Zobacz także: Rzecznik KE ws. decyzji TSUE: Polska będzie musiała zapłacić

Wiele wskazuje na to, że Małopolska zmieni jednak deklarację anty-LGBT. Dziś oficjalnie przyznał to marszałek województwa Witold Kozłowski, podaje RMF FM. Poinformował on, że opiekun województwa z ramienia Komisji Europejskiej zajmujący się funduszami oczekuje korekty deklaracji.

Małopolska zmieni deklarację anty-LGBT?

– Jest przygotowany projekt, który będzie przedstawiany w poniedziałek na sesji. Zgodnie z oczekiwaniami usunęliśmy wszystkie zapisy dotyczące tych wrażliwych tematów i nieprecyzyjnych terminów, czyli generalnie dotyczących sprzeciwu wobec ideologii LGBT 

– powiedział Witold Kozłowski.

Modyfikacje deklaracji konsultowane były z czterema marszałkami pozostałych województw, którym grozi odebranie funduszy unijnych z powodu przyjęcia tzw. uchwał anty-LGBT. 

Małopolsce grozi utrata środków

20 sierpnia Sejmik Województwa Małopolskiego nie uchylił tzw. deklaracji anty-LGBT, chociaż w lipcu Komisja Europejska zażądała od władz małopolski jej unieważnienia. Unijna instytucja zagroziła jednocześnie, że w przypadku niezlikwidowania dokumentu, fundusze europejskie przewidziane na lata 2021-2027 zostaną zamrożone. W konsekwencji województwo małopolskie może stracić stracić ok. 11 mld zł.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

W Małopolsce Platforma Obywatelska od początku apelowała o wycofanie się z uchwały anty-LGBT. Wcześniej przewodniczący małopolskiego sejmiku, Jan Duda, zwracał uwagę, że uchwała nie łamie warunków przyznawania środków dla województwa. Podkreślał też, że w ustawie nie chodzi o dyskryminację osób LGBT, lecz o ochronę polskich rodzin oraz sprzeciw wobec ideologii gender.

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY