W Bratysławie międzynarodowy Kongres Konserwatywny. Wydarzenie jest współorganizowane przez Collegium Intermarium

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Inauguracja Collegium Intermarium.

Collegium Intermarium / Fot. Twitter

W słowackiej Bratysławie trwa właśnie międzynarodowy Kongres Konserwatywny współorganizowany przez Collegium Intermarium.

Kraje Europy środkowej łączą wspólne wartości i interesy

Gościem wtorkowej audycji radiowej Siódma9 był dr Tymoteusz Zych, rektor Collegium Intermarium, nowo powstałej uczelni w Warszawie. Gość porannej audycji odniósł się do odbywającego się aktualnie w stolicy Słowacji Kongresu Konserwatywnego, współorganizowanego m.in. przez warszawską uczelnię.

– Obecnie w Bratysławie trwa Kongres Konserwatywny. Ma on na celu pokazanie jak radykalne ideologie od lat wpływają na zdrowe wartości, takie jak: małżeństwo, rodzina i wolności obywatelskie. Ideolodzy radykalni od lat z nimi walczą i są dobrze zorganizowani. Kongres w Bratysławie ma na celu przygotowanie odpowiedzi i sieci ludzi, którzy stoją po stronie wartości konserwatywnych

powiedział w Poranku „Siódma9” dr Tymoteusz Zych (Collegium Intermarium).

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Wolny Uniwersytet Europy Środkowej

W drugiej części porannej audycji dr Zych w kilku zdaniach opisał nowo powstałą uczelnię, która została zlokalizowana w Warszawie.

– Collegium Intermarium jest uczelnią, która odpowiada na trzy podstawowe potrzeby. Pierwsza z nich to tworzenie platformy współpracy między Krajami Środkowej Europy. Bardzo wiele je łączy, nie tylko wspólna tożsamość, przywiązanie do klasycznych wartości europejskich, ale również wspólne interesy. Chcemy również zerwać z kształceniem marnym jakościowo, które nie jest nastawione na naukę, a tylko wydanie dyplomu. Trzecią potrzebą jest zerwanie z cenzurą akademicką i wprowadzenie wolności debaty. Model uczelni jest znacznie inny niż klasycznych uniwersytetów”

– mówił dr Zych

Siódma9, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY