Ponad 120 tys. podpisów zebranych pod inicjatywą ustawodawczą. „Stop aborcji” już jutro trafi do Sejmu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Youtube//MediaNarodoweInfo

Fundacja Pro-Prawo do Życia chce zmian w Kodeksie karnym.Czy kobiety decydujące się na aborcję będą traktowane jak sprawca przestępstwa aborcyjnego?

“Gotowi jesteśmy raczej śmierć ponieść, aniżeli śmierć zadać bezbronnym”

W marcu projekt legislacyjny Fundacji Pro – Prawo do życia zebrał wymagane do rejestracji komitetu ustawodawczego tysiąc podpisów. Aby projekt mógł trafić pod obrady Sejmu, obrońcy życia potrzebowali ich więc jeszcze trochę ponad 100 tys.

Celem inicjatywy jest zapewnienie każdemu człowiekowi elementarnego prawa do narodzin. Inicjatorom projektu wiatru w żagle z pewnością dodał fakt, że w maju tego roku gubernator stanu Teksas – Greg Abbott – podpisał ustawę zakazującą aborcji po wykryciu bicia serca płodu, czyli mniej więcej po 6. tygodniu ciąży.

Nasz projekt wprowadza skuteczną karalność za przestępstwo jakim jest aborcja. Trwająca 3 miesiące na terenie całego kraju zbiórka podpisów pozwoli dotrzeć do tysięcy Polaków z prawdą o tym barbarzyńskim procederze i ostrzec nasze społeczeństwo przed koszmarem aborcji, w szczególności przez pigułkami poronnymi, które zorganizowane grupy przestępcze masowo reklamują w internecie

– mówi Marcin Musiał z Fundacji PRO – Prawo do Życia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Zderzenie dwóch światów

Równolegle do proliferskiej inicjatywy społecznej swoje działania „obywatelskie” prowadzi także Lewica, która przy współpracy Strajku Kobiet- celem zliberalizowania obecnych przepisów aborcyjnych- pod hasłem „Legalna Aborcja, Bez Kompromisów” także prowadzi zbiórkę podpisów.

Według autorów projektu “Stop aborcji 2021” główną wadą obecnych zapisów kodeksowych jest faktyczna bezkarność aborcji nielegalnej. Projekt „Stop aborcji 2021” usuwa tę wadę, zapewniając dzieciom poczętym równą co do zasady ochronę prawną. Sądy będą przy tym miały możliwość nadzwyczajnego złagodzenia kary, aż do całkowitego odstąpienia od jej wymierzania, ale ściganie pomocnictwa w aborcji będzie znacznie łatwiejsze. Reklamowanie środków poronnych przestanie być bezkarne.

stronażycia.pl, poloniachristiana.org

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY