CBŚP i Straż Graniczna zlikwidowały międzynarodowy gang narkotykowy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Podlaska straż graniczna

Straż graniczna / Fot. Twitter/Straż Graniczna

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Straży Granicznej we współpracy z czeskimi celnikami rozbili międzynarodową zorganizowaną grupę przestępczą. Trudniła się ona produkcją i sprzedażą metamfetaminy. 
  • Farmaceutyki z pseudoefedryną były przerzucane do Czech i tam sprzedawane.
  • Zatrzymano 11 osób po obu stronach granicy.
  • Podczas działań służb zabezpieczono pieniądze należące do podejrzanych w kwocie prawie milion koron czeskich (ok. 180 tys. zł), ponad 1,5 tysiąca euro (ok. 7 tys. zł) oraz 35 tysięcy złotych.
  • Zobacz także: Zatrzymano nielegalnych imigrantów w okolicach Warszawy

CBŚP i Straż Graniczna zlikwidowały międzynarodowy gang narkotykowy. Rozbito też kanał przerzutowy prekursorów narkotykowych z Polski do Czech.

– Podczas działań zabezpieczono ponad 2 mln tabletek z pseudoefedryną lub syntetycznymi opioidami, a także przejęto marihuanę, amfetaminę, broń palną (w tym pistolet maszynowy z tłumikiem) oraz różnego rodzaju amunicję. Zlikwidowano 4 kompletne linie do produkcji metamfetaminy

– czytamy na oficjalnej stronie Straży Granicznej.

Od kilku miesięcy funkcjonariusze z Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w Katowicach wspólnie z Karpackim Oddziałem Straży Granicznej rozpracowywali międzynarodowy gang narkotykowy. Medykamenty były wykorzystywane do produkcji metamfetaminy.

– W trakcie prowadzonego śledztwa ustalono, iż farmaceutyki z pseudoefedryną w głównej mierze trafiały do czeskich producentów metamfetaminy, zwłaszcza z regionu śląsko-morawskiego, którzy gotowy już produkt rozprowadzali na terenie swojego kraju i przemycali z powrotem do Polski”

– wyjaśniła podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka CBŚP.

CBŚP i Straż Graniczna zlikwidowały międzynarodowy gang narkotykowy

CBŚP i SG współpracowały z czeskimi celnikami z Frydka Mistka z uwagi na międzynarodowy zasięg działania grupy. Akacja zaowocowała zatrzymaniem po obu stronach granicy 11 osób. Ujęto 6 Czechów oraz 5 Polaków, a kolejne 3 osób zostały doprowadzone z Aresztu Śledczego do prokuratury. 

– Na terenie Czech zlikwidowano 3 kompletne linie mogące służyć do produkcji metamfetaminy, przy czym w dwóch odbywała się właśnie produkcja tego narkotyku. Czwartą linię funkcjonariusze odkryli w woj. małopolskim

– czytamy.

Siedmiu podejrzanym osobom przedstawiono zarzuty, dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz narkotykowej. Sześciu podejrzanym, którzy zostali zatrzymani na terenie Polski, grożą kary co najmniej 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast tym wobec których orzekać będzie sąd czeski kary co najmniej 10 lat.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

strazgraniczna.pl, infosecurity24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY