Nowa koalicja w polskiej polityce? Jarosław Gowin ma plan

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
WARSZAWA KONFERENCJA POLITYKÓW POROZUMIENIA

WARSZAWA KONFERENCJA POLITYKÓW POROZUMIENIA / PAP/Rafał Guz

Jarosław Gowin wskazuje, że metodą na odebranie władzy PiS jest budowa nowej koalicji w centrum polskiej sceny politycznej.
  • Jarosław Gowin udzielił wywiadu dla “SE”. Mówił w nim o potrzebie utworzenia nowej koalicji w centrum polskiej sceny politycznej.
  • Zdaniem lidera Porozumienia, jest to skuteczna metoda, aby odsunąć od władzy PiS.
  • Dopytywany o szczegóły, polityk odparł, że ma na myśli PSL, Porozumienie, konserwatywnie nastawioną część samorządowców oraz Szymona Hołownię.
  • Zobacz także: KO traci poparcie wyborców. Najnowszy sondaż zaufania do polityków

Lider Porozumienia udzielił wywiadu dla “Super Expressu”. Wskazał w nim, że potrzebna jest nowa koalicja w polskiej polityce, aby odebrać władzę PiS.

“W naturalny sposób opozycja, jeśli chce odebrać władzę PiS, musi rozpocząć proces jednoczenia się” – ocenił Jarosław Gowin w “Super Expressie”.

“Optymalne byłoby powstanie dwóch bloków. W centrum polskiej sceny politycznego jednego skupionego wokół PO. I drugiego ciut na prawo od PO. Między PO i PiS” – dodał.

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz mówił, że nie wyklucza koalicji z Porozumieniem. Rzeczywiście? – zapytał lidera Porozumienia “SE”.

“W naturalny sposób opozycja, jeśli chce odebrać władzę PiS, musi rozpocząć proces jednoczenia się” – powiedział Gowin.

“Moim zdaniem optymalne byłoby powstanie dwóch bloków. W centrum polskiej sceny politycznej jednego skupionego wokół PO. I drugiego ciut na prawo od PO. Między PO i PiS. Aby zrealizować taki scenariusz, konieczne byłoby połączenie czterech środowisk” – ocenił.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Dopytywany, jakich, polityk odparł: Mam na myśli PSL, Porozumienie, konserwatywnie nastawioną część samorządowców oraz Szymona Hołownię. Na razie za wcześnie, aby przesądzać o tym, że taki blok powstanie – zastrzegł.

“Badania pokazują, że wspomniany blok mógłby liczyć na poparcie ok. 18 proc. społeczeństwa. W połączeniu z notowaniami PO, które sięgają 25 proc., pozwoliłoby to tym dwóm obozom stworzyć rząd większościowy” – powiedział.

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY