KO traci poparcie wyborców. Najnowszy sondaż zaufania do polityków

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Donald Tusk i Tomasz Grodzki

Donald Tusk i Tomasz Grodzki / fot. You Tube/ Janusz Jaskółka

Donald Tusk traci zaufanie Polaków, które nieznacznie odbudował po powrocie do krajowej polityki – tak wynika z nowego sondażu IBRiS dla Onetu. To jednak nie koniec złych wieści dla Platformy Obywatelskiej. Największy spadek zaufania notuje marszałek Senatu Tomasz Grodzki, co ma prawdopodobnie związek z jego słowami o likwidowaniu szpitali.
  • Na pierwszym miejscu w sondażu zaufania niezmiennie znajduje się prezydent Andrzej Duda, któremu ufa 44,4 proc. respondentów.
  • Na drugim miejscu jest premier Mateusz Morawiecki, któremu ufa 42,5 proc. badanych.
  • Duży spadek zaliczył marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Onet uważa, że jest to wynik jego wypowiedzi o służbie zdrowia, która padła podczas Campusu Polska Przyszłości.
  • Zobacz także: Marta Lempart nominowana w konkursie na Warszawiankę Roku. „Nasze autorytety i nasza duma”

Na pierwszym miejscu w sondażu zaufania niezmiennie znajduje się prezydent Andrzej Duda, któremu ufa 44,4 proc. respondentów. Najnowszy sondaż ukazuje wzrost zaufania dla prezydenta o 1,8 pkt. proc. w porównaniu do badania z sierpnia.

Na drugim miejscu jest premier Mateusz Morawiecki, któremu ufa 42,5 proc. badanych (+2,2 pkt proc.). Podium zamyka prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski z wynikiem 40,7 proc. (+2,4 pkt proc.).

Kolejne miejsce przypadło liderowi Polski 2050 Szymonowi Hołowni, któremu ufa 35,2 proc. biorących udział w badaniu; oznacza to spadek o 1,4 pkt proc. Za nim jest szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz z zaufaniem na poziomie 31,4 proc. (-1,3 pkt proc.).

Na szóstym miejscu znalazł się szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk, z wynikiem 30,5 proc. Jest to spadek o 1,9 pkt proc. w porównaniu do wyniku w sierpniu.

Kolejne miejsce przypadło prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu, któremu ufa 28,3 proc. respondentów, co oznacza wzrost o 0,7 pkt proc.

Na kolejnym miejscu rankingu zaufania znalazł się Adam Niedzielski z wynikiem 27,4 proc. Najnowszy sondaż wskazuje wzrost o 4,8 pkt proc. w porównaniu z rezultatem w sierpniu.

Onet podaje, że pierwszą dziesiątkę zamykają kolejni politycy Zjednoczonej Prawicy. To marszałek Sejmu Elżbieta Witek – 27 proc. (+2,5 pkt proc.) oraz minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro – 22,4 proc. (+4,1 pkt proc.).

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Najnowszy sondaż wskazuje znaczący spadek zaufania do marszałka Senatu

Duży spadek zaliczył marszałek Senatu Tomasz Grodzki – 20,8 proc. (-7,6 pkt proc.); kolejne miejsce zajmuje minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek – 17,9 proc., Paweł Kukiz – 16,3 proc. (+2,8 pkt proc.), lider Porozumienia Jarosław Gowin – 11,8 proc. (-1,9 pkt proc.).

Portal twierdzi, że duży spadek zaufania do Tomasza Grodzkiego ma prawdopodobnie związek z jego wypowiedzią o służbie zdrowia, która padła podczas Campusu Polska Przyszłości.

“W Polsce dziś mamy prawie tysiąc szpitali, ale powinno być około 130 szpitali na 40 mln mieszkańców” – mówił.

Sondaż został przeprowadzony przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych w dniach 17-18 września na próbie 1,1 tys. osób metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY