Marta Lempart nominowana w konkursie na Warszawiankę Roku. „Nasze autorytety i nasza duma”

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marta Lempart

Marta Lempart / Fot. PAP/Marcin Obara

W poniedziałek stołeczny ratusz ogłosił 10 nazwisk kobiet nominowanych w konkursie na Warszawiankę Roku 2021. Jedną z nich jest Marta Lempart, liderka „Ogólnopolskiego Strajku Kobiet”.

Oprócz Mart Lempart, wśród nominowanych jest też Katarzyna Augustynek ps. „babcia Kasia”, znana z uczestniczenia w różnego rodzaju protestach przeciwko rządowi. „Ikona protestów ulicznych w Warszawie” – jak napisał stołeczny ratusz.

W ostatnim czasie Augustynek domagała się wpuszczenia do Polski nielegalnych imigrantów. Zdaniem policjantów, kandydatka do tytułu wielokrotnie naruszała również prawo. W 2021 roku do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia wpłynęło 5 aktów oskarżenia i 6 wniosków o jej ukaranie. Miała m.in. znieważać funkcjonariuszy policji, a na protestach zwolenniczek aborcji blokować przejazd tramwajów.

– Zaangażowane, mądre, empatyczne. Działające na rzecz kobiet, praw człowieka, społeczeństwa obywatelskiego. Na rzecz Warszawy. Nasze autorytety i nasza duma

– napisał Rafał Trzaskowski na Twitterze.

https://twitter.com/trzaskowski_/status/1439909120753213443

Oprócz wyżej wymienionych na liście znalazła się też m.in. Wanda Trawczyk-Stawska, harcerka Szarych Szeregów, uczestniczka Powstania Warszawskiego, przewodnicząca Społecznego Komitetu ds. Cmentarza Powstańców Warszawy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Nic więc dziwnego, że nie wszystkim podoba się, że działaczka na rzecz praw kobiet i weteranka wojny uczestniczą w tym samym plebiscycie.

– To profanacja pamięci warszawianek, które walczyły i zginęły w obronie Warszawy w czasie Powstania Warszawskiego i walk o Warszawę 

– można przeczytać w komentarzach na Twitterze.

Jak informuje stołeczny ratusz, „plebiscyt ma na celu uhonorowanie kobiety, która swoją działalnością społeczną lub zawodową w szczególny sposób przyczyniła się do rozwoju i promowania Warszawy”.

tvp.info, se.pl

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY