Błaszczak o sytuacji na granicy: “Korzystne jest zawieszenie małego ruchu granicznego”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mariusz Błaszczak

Mariusz Błaszczak / fot. Twitter

Mariusz Błaszczak nie ma bezpośredniego zagrożenia na granicy polsko–rosyjskiej, ale z naszych analiz wynika, że korzystne dla Polski jest zawieszenie małego ruchu granicznego.
  • Minister Błaszczak twierdzi, że korzystne dla Polski jest zawieszenie małego ruchu granicznego z obwodem kaliningradzkim.
  • Podkreślił, że „polsko –rosyjska granica, czyli granica województwa warmińsko–mazurskiego z obwodem kaliningradzkim jest bezpieczna”.
  • Minister powiedział, że wojsko jest gotowe do wspierania Straży Granicznej, która nad bezpieczeństwem granicy czuwa.
  • Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia

Minister Mariusz Błaszczak wypowiedział się w Polskim Radiu Olsztyn na temat sytuacji na granicy.

“Bezpośredniego zagrożenia nie ma na granicy polsko–rosyjskiej. W przypadku polsko – białoruskiej granicy jest takie bezpośrednie zagrożenie, a więc ataki hybrydowe. Odpowiedzią na ten atak jest budowa ogrodzenia. Ale oczywiście monitorujemy sytuację również na granicy z okręgiem kaliningradzkim” – powiedział w poniedziałek w Polskim Radiu Olsztyn minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

“Z naszych analiz wynika, że dla naszego bezpieczeństwa, dla bezpieczeństwa Polski korzystne jest zawieszenie małego ruchu granicznego, gdyż mały ruch graniczny powodował sprzyjające okoliczności do organizowania różnego rodzaju prowokacji” – zaznaczył minister Błaszczak.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Błaszczak mówiąc o sytuacji na granicy podkreślił, że „polsko –rosyjska granica, czyli granica województwa warmińsko–mazurskiego z obwodem kaliningradzkim jest bezpieczna”. Jak mówił, wojsko jest gotowe do wspierania Straży Granicznej, która nad bezpieczeństwem granicy czuwa.

Długość granicy polsko–rosyjskiej wynosi ok. 200 km. Obwód kaliningradzki w całości graniczy z województwem warmińsko–mazurskim.

Mały ruch graniczny z obwodem kaliningradzkim obowiązywał od 2012 do 2016 r. Korzystali z niego mieszkańcy przygranicznych terenów.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY