- Przynajmniej od dwóch dni trwa protest policjantów, którzy masowo udają się na zwolnienia lekarskie.
- W samym Krakowie co piaty funkcjonariusz nie przyszedł dziś do pracy informując, że bierze L4.
- Niezależnie od stażu i zaszeregowania, domagają się oni od rządu podwyżki w wysokości 500 złotych.
- Taki protest ma związek też m.in. z powielającymi się informacjami na temat wysokich zarobków dla nowych pracowników Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.
- Otrzymało ono budżet w wysokości 4,43 miliardów złotych i dzięki takim metodom ministerstwo spraw wewnętrznych chce pozyskać najlepszych w Polsce specjalistów.
- Zobacz także: Błaszczak o sytuacji na granicy: „Korzystne jest zawieszenie małego ruchu granicznego”
Od kilku dni trwa cichy protest funkcjonariuszy policji. Jak ustalili reporterzy radia RMF FM, tylko w Krakowie do pracy nie przyszedł co piaty policjant, biorąc dzisiaj zwolnienie lekarskie. Szacuje się, że liczba protestujących funkcjonariuszy w Małopolsce wynosi około 15 procent.
Sytuacja wygląda stabilniej na Podkarpaciu. Tam z możliwości wzięcia L4 skorzystał co dziesiąty pracownik policji. Na obecną chwilę zwolnienie lekarskie jest praktycznie jedyną możliwą opcją protestu w służbach mundurowych.
Policyjni związkowcy domagają się w ten sposób m.in. podwyżki w wysokości 500 złotych. Ma być ona taka sama, niezależnie od stażu i zaszeregowania funkcjonariuszy. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zapowiedziało podwyżki w wysokości 500 złotych, ale ma to być kwota brutto. Związki zawodowe oczekują, żeby to była to realna kwota bez potrącenia podatkowego.
Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com
Wysokie pensje w nowej jednostce
Kiedy szeregowi policjanci walczą o realne podwyżki, MSWiA zapowiada dobre zarobki w nowej formacji zapowiedzianej przez Mariusza Kamińskiego i Mateusza Morawieckiego. Jak informuje “Dziennika Gazeta Prawna”, na Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości ma pójść 4,43 mld zł.
W momencie, kiedy zwykli funkcjonariusze policji walczą o wyższe zarobki, resort spraw wewnętrznych zapowiada intratne zarobki dla nowych funkcjonariuszy i pracowników cywilnych wstępujących w szeregi nowej formacji policyjnej. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez “Dziennik Gazeta Prawna”, Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości otrzyma na funkcjonowanie 4,43 miliardy złotych. W tą kwotę wlicza się również budowa specjalnej siedziby w Warszawie.
W trakcie konferencji, podczas której Mariusz Kamiński zapowiadał powstanie nowej służby, podkreślał, że zarobki w CBZC mają być rynkowe, żeby zachęcić do pracy w służbach najlepszych specjalistów od cyberbezpieczeństwa. Policja również posiada swoje jednostki do zwalczania zagrożeń cyfrowych.
money.pl