Niedzielski ponawia zaproszenie na rozmowy. Już jutro pierwsze negocjacje z medykami

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Manifestacja pielęgniarek.

Pielęgniarki, NFZ, służba zdrowia / Fot. TT/@rdcpolskieradio

Minister Zdrowia zaprosił na rozmowy negocjacyjne komitet protestancyjno-strajkujący. Po sobotniej tragedii złożył on kondolencje rodzinie ofiary. Komitet w swoim oświadczeniu poinformowało, że przyjęło ono zaproszenie szefa resortu zdrowia oraz pierwsze rozmowy odbędą się we wtorek o godzinie 14.
  • Po wstrząsających sobotnich wydarzeniach z białego miasteczka, gdzie doszło do samobójstwa komitet strajkujących medyków przyjął cichą formę protestu.
  • Na dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski złożył kondolencje rodzinie ofiary oraz ponowił propozycję w kierunku strajkujących.
  • Komitet protestancyjno-strajkujący przyjął tym razem zaproszenie od szefa resortu zdrowia na pokojowe negocjacje.
  • Już we wtorek odbędą się pierwsze rozmowy od czasu, gdy 11 września ogłoszono powstanie białego miasteczka pod siedzibą ministerstwa.
  • Zobacz także: Samobójstwo w “białym miasteczku”! Jest oświadczenie komitetu protestacyjnego

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, minister zdrowia Adam Niedzielski złożył wyrazy współczucia oraz najserdeczniejsze kondolencje rodzinie oraz bliskim zmarłego w sobotę mężczyzny, który postanowił w imieniu protestu przeciwko strajkowi medyków odebrać sobie życie.

Myślę, że ta sytuacja powinna wywołać refleksję, że generowanie emocji społecznych czy powodowanie sytuacji, w której emocje społeczne narastają, jest po prostu niebezpieczne. Dlatego konieczne jest, aby problemów nie załatwiać w taki sposób, w jaki próbuje się załatwiać, tylko jednak, jak od dawna namawiamy, prowadzić rozmowy przy stole, rozmawiać kuluarowo i starać się rozwiązywać te problemy bez eskalowania, bez zwiększania napięcia społecznego 

– powiedział minister Niedzielski.

Dlatego dzisiaj ponownie, to już chyba trzeci lub czwarty raz, zwracam się do komitetu protestacyjnego, bo czasem trzeba się cofnąć, żeby iść do przodu, o podjęcie kolejnego już zaproszenia do rozmów 

– dodał.

Po raz kolejny ponowił on swoje zaproszenie na rozmowy negocjacyjne reprezentantów komitetu protestancyjno-strajkowego. Szef resortu zdrowia przyznał, że takowe mogłoby się odbyć jeszcze dzisiaj około godziny 14 w budynku ministerstwa.

Chciałem serdecznie zaprosić na takie rozmowy nawet dzisiaj. Nawet dzisiaj o 14 będziemy gotowi do tego, żeby z komitetem protestacyjnym porozmawiać. Minister Piotr Bromber będzie kontaktował się z przedstawicielami i potwierdzał możliwość tej daty, ale niech te tragiczne wydarzenia będą dla nas wszystkich refleksją, że problemy musimy rozwiązywać przy stole i proszę tym razem komitet protestacyjny o nieodtrącanie wyciągniętej ręki

– ponowił swoją propozycję szef resortu zdrowia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Już jutro pierwsze negocjacje ze strajkiem medyków

Po sobotniej tragedii, strajkujący medycy złagodnieli i postanowili tym razem przyjąć propozycję Niedzielskiego. Zastrzegli oni jednak, że negocjacje odbędą się jutro o 14, gdyż jak przyznają reszta członków komitetu potrzebuje czasu na przybycie do Warszawy z innych regionów Polski.

Członkowie Komitetu to aktywni medycy z całego kraju. Musimy mieć czas na dojazd.

– czytamy w oświadczeniu komitetu.

Dodali również, że ministerstwo przyjęło ze zrozumieniem tłumaczenie komitetu i zgodziło się, aby rozmowy odbyły się we wtorek o godzinie 14.

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY