Samobójstwo w “białym miasteczku”! Jest oświadczenie komitetu protestancyjnego

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Białe miasteczko zawiesza strajk po samobójstwie

Samobójstwo podczas strajku medyków / fot. PAP/Paweł Supernak

Komitet protestacyjno-strajkowy pracowników ochrony zdrowia podjął decyzję o anulowani sobotnich wydarzeń. Ma to związek z tragedią jaka wydarzyła się około godziny 10:20 na terenie "białego miasteczka", gdzie starszy mężczyzna popełnił samobójstwo. Pomimo udzielonego wsparcia przez znajdujących się w pobliżu medyków, nie zdołano uratować mężczyzny.
  • Sobotni poranek nie przewidywał, że w Warszawie w tzw. “białym miasteczku”, gdzie przebywają strajkujący medycy dojdzie do niebywałej tragedii
  • Podczas konferencji prasowej przedstawicieli protestu, starszy mężczyzna za pomocą broni palnej popełnił samobójstwo
  • Lekarze natychmiast przerwali konferencję i rzucili się na pomoc ofierze
  • Niestety pomimo udzielonego wsparcia, mężczyzna zmarł w pobliskim szpitalu
  • Według nieoficjalnych informacji dziennikarzy radia RMF FM, samobójcą okazał się być emerytowany wojskowy
  • Przy ciele Policja znalazła dwie sztuki broni palnej oraz list pożegnalny, w którym zmarły mężczyzna swoim aktem złożył protest przeciw strajkowi medyków uważając go za polityczne zgromadzenie
  • Komitet Protestancyjno-Strajkujący oświadczył, że wszelkie sobotnie aktywności zostały anulowane
  • Zobacz także: Morawiecki odniósł się do postulatów medyków w podcaście. „Trzeba mieć naprawdę dużo złej woli”

W sobotnie przedpołudnie doszło do tragicznego zdarzenia podczas konferencji prasowej komitetu protestancyjno-strajkowego w Warszawie. Wstępne raporty policji mówią o śmierci mężczyzny w wyniku samookaleczenia.

Strajkujący lekarze, ratownicy medyczni udzielili mężczyźnie natychmiastowej pomocy, po której trafił do pobliskiego szpitala. W wieczornym komunikacie komitetu protestancyjno-strajkowemu poinformowano, że zrezygnowano z zaplanowanych na sobotę wydarzeń.

Komitet protestacyjno-strajkowy informował początkowo w oświadczeniu, że mężczyźnie udzielono natychmiastowej pomocy i trafił do szpitala, a w związku z zaistniałą sytuacją zdecydowano o zrezygnowaniu z sobotnich wydarzeń. 

Podkomisarz Rafał Retmaniak z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji podawał, że mężczyzna z obrażeniami twarzy został przewieziony do szpitala. Tam pomimo udzielonej pomocy, w wyniku rozległych obrażeń zmarł.

W miasteczku dziś wydarzyła się tragedia, która poruszyła nas wszystkich – uczestników, tragedia, która poruszyła także wiele osób spoza miasteczka. W związku z tym podjęliśmy decyzję o tym, że do jutra do wieczora zawieszamy działalność “białego miasteczka” w tej formie, którą prowadziliśmy do tej pory, a w miasteczku ogłaszamy czas ciszy, zadumy i żałoby 

powiedział dziennikarzom w sobotę wieczorem Piotr Pisula z Porozumiena Rezydentów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Tragedia na oczach strajkującego personelu medycznego

Tragiczne wydarzenie miało miejsce na terenie tzw. “białego miasteczka” przy al. Ujazdowskich w Warszawie około godziny 10:20 podczas konferencji prasowej przedstawicieli strajku. Według nieoficjalnych relacji dziennikarzy RMF FM, samobójcą był starszy mężczyzna, emerytowany wojskowy. Funkcjonariusze Policji mieli znaleźć przy ciele dwie sztuki broni oraz list pożegnalny. Napisał w nim m.in. że jego samobójstwo jest wyrazem protestu przeciwko strajkowi medyków, który uważał za polityczny.

Mężczyzna z obrażeniami twarzy został przewieziony do szpitala.Oświadczenie w sprawie w mediach społecznościowych opublikował Komitet Protestacyjno-Strajkowy Ochrony Zdrowia. 

Dźwięk wystrzału przerwał konferencję, udzieliliśmy natychmiastowej pomocy, mężczyzna trafił do szpitala

– czytamy w oświadczeniu Ministerstwa Zdrowia, które wówczas informowało o ciężkim stanie mężczyzny.

Około południa Komitet Protestacyjno-Strajkowy Ochrony Zdrowia w kolejnym komunikacie przekazał, że mężczyzna zmarł. Informację potwierdził resort zdrowia i policja. 

“Białe Miasteczko 2.0” istnieje od 11 września, powstało po manifestacji pracowników ochrony zdrowia w pobliżu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Akcja nawiązuje do “białego miasteczka” pielęgniarek z 2007 roku.

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY