Morawiecki odniósł się do postulatów medyków w podcaście. „Trzeba mieć naprawdę dużo złej woli”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki / Fot. PAP/Tytus Żmijewski

Premier Mateusz Morawiecki postanowił publikować cykliczne podcasty. W pierwszym z nich odniósł się do protestu medyków. – Tak radykalne zwiększenie wynagrodzeń kosztowałoby każdego polskiego podatnika nawet 250 zł miesięcznie – powiedział.
  • Morawiecki: Trzeba mieć naprawdę dużo złej woli, żeby nie dostrzec skali podwyżek dla pracowników medycznych, jaka dokonała się od 2015 r.
  • Premier wyraził swój żal z powodu zerwania dialogu pomiędzy przedstawicielami protestu medyków a Ministerstwem Zdrowia.
  • Dodał, że najlepszą drogą do zakończenia protestu medyków jest m.in. powrót do dialogu z ministrem zdrowia i urealnienie oczekiwań płacowych.
  • Zobacz także: Sanepid chciał danych dotyczących szczepień w szkołach. Kulesza: To złamanie przepisów

– Czas na coś nowego! Od dziś w każdy piątek będziecie mogli posłuchać mojego autorskiego podcastu, w którym mówię o tym, co ważne dla Polski i Polaków

– napisał premier na Facebooku.

Premier Morawiecki w swoim pierwszym podcaście odniósł się do postulatów protestujących medyków.  Na początku zaznaczył, że rząd od początku poważnie traktuje reformę zaniedbanego od 30. lat systemu ochrony zdrowia.

– Trzeba mieć naprawdę dużo złej woli, żeby nie dostrzec skali podwyżek dla pracowników medycznych, jaka dokonała się od 2015 r.

– oświadczył premier.

Dodał też, że rząd jako pierwszy przygotował też ustawę o minimalnych wynagrodzeniach w służbie zdrowia.

Morawiecki odniósł się do postulatów medyków w podcaście

– Tak radykalne zwiększenie wynagrodzeń kosztowałoby każdego polskiego podatnika nawet 250 zł miesięcznie. Każdy Polak musiałby dołożyć 250 zł miesięcznie, a na przykład podatek VAT musiałby wzrosnąć do około 35%, żeby sfinansować takie wydatki

– powiedział Morawiecki.

Premier zwrócił też uwagę na zerwanie dialogu pomiędzy przedstawicielami protestu medyków a Ministerstwem Zdrowia. Żałuje, że protestujący opuścili spotkanie z ministrem Niedzielskim.

– Powrót do dialogu z ministrem zdrowia, urealnienie oczekiwań płacowych i gotowość do takiej wspólnej pracy na rzecz poprawy sytuacji w publicznej ochronie zdrowia są najlepszą drogą do rozwiązania tej sytuacji

– powiedział szef rządu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Nie wszystkim taka forma odpowiedzi przypadła do gustu i błyskawicznie pojawiły się komentarze na jej temat.

– Panie Premierze Morawiecki niech się Pan nie boi! Niech Pan pomyśli jaki miałby Pan szacun na mieście, gdyby zechciał Pan wpaść na herbatkę do Białego Miasteczka, porozmawiać z protestującymi pracownikami ochrony zdrowia. Opozycja nie miałaby w następnych wyborach żadnych szans

– napisało Porozumienie Chirurgów na Twitterze.

wp.pl, rynekzdrowia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY