Szczeciński sąd nakazał przekazanie polskiego dziecka w ręce podejrzanego o pedofilię

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Canva

Sąd Okręgowy w Szczecinie orzekł, że ośmioletnia dziewczynka, która obecnie mieszka ze swoją matką w Polsce, ma zostać przekazana do Niemiec do swojego ojca. Mężczyzna jest podejrzewany o czyny pedofilskie.

Sprawa oburzyła Polskie Stowarzyszenie Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech. Matka dziewczynki rozwiodła się z Niemcem i razem ze swoją córką wróciła do Polski. Zarzuca swojemu byłemu mężowi zaniedbywanie rodziny i dopuszczanie się czynów pedofilskich.

Zdaniem prezesa Polskiego Stowarzyszenia Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech, Wojciecha Pomorskiego, sąd dopuścił się rażących zaniedbań i zaniechań.

Sąd w ogóle się nie pochylił nad tym, aby sprawdzić, czy podejrzenia, czy zeznania dzieci są prawdziwe i jak je ocenić. Za tym idzie dobro dziecka. Jak można bez porozmawiania z dzieckiem, bez wyrobienia w Polsce opinii biegłych, wydać natychmiastowo wyrok, że dziecko ma iść do Niemiec. Jest coś takiego jak klauzula dobra dziecka. Obserwuje się dziecko, jak w razie deportacji będzie to wszystko przeżywało, że już nie jest z braciszkiem, że już nie jest z matką. Przecież to dziecko mówi po polsku i chodzi do polskich szkół. Bardzo wielkie nadzieje pokładamy w rządzie i w Ministerstwie Sprawiedliwości – podkreślił.

Matka dziewczynki, podobnie jak Stowarzyszenie, liczą na wsparcie rządu, resortu sprawiedliwości i Rzecznika Praw Dziecka. Chcą dokładnego zbadania sprawy. Sprawa sądowa ma być kontynuacją postepowania prowadzonego przez Jugendamt.

Zakończy się to jakąś ogólnonarodową tragedią…

Sytuację skomentował też Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości:

Część środowiska sędziowskiego w Polsce broni bandytów, a prześladuje ofiary. Sankcjonują oni coraz bardziej postępującą anarchizację życia społecznego. Zakończy się to jakąś ogólnonarodową tragedią… – wskazał.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY