Solidarna Polska broni tzw. uchwał anty-LGBT. „Unia chce siłą narzucić swoje rozwiązania”

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zbigniew Ziobro

Minister sprawiedliwości / Fot. PAP/Leszek Szymański. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

– Obrona rodziny staje się elementem napaści ze strony organów unijnych na polskie samorządy – powiedział lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. Zachęcał samorządy do trwania przy tzw. uchwałach anty-LGBT.

Solidarna Polska broni tzw. uchwał anty-LGBT

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro na piątkowej konferencji prasowej Solidarnej Polski Podkreślił, że Komisja Europejska domaga się, aby polskie samorządy wycofywały się z uchwał podjętych w obronie rodziny. Polska jest szantażowana, że jeśli tak się nie stanie, to KE zablokuje przepływ środków unijnych. Zaznaczył jednocześnie, że Solidarna Polska broni tzw. uchwał anty-LGBT.

– Obrona rodziny staje się elementem napaści ze strony organów unijnych na polskie samorządy. W tej niełatwej chwili, jako Solidarna Polska, chcemy wyrazić solidarność z tymi samorządami i mamy nadzieję, że nie wycofają się z uchwał, które podjęły

– powiedział minister sprawiedliwości.

Stwierdził, że samorządy doświadczają szantażu polegającego na blokowaniu należnych Polsce środków z UE, związanego z wprowadzaniem ideologii środowisk LGBT. Zmierzają one, jego zdaniem, m.in. do tego, „by polskie dzieci były uczone w sposób sprzeczny z wolą rodziców”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Zaznaczył, że jakikolwiek szantaż „nie może być narzędziem tworzenia polityki w jakimkolwiek cywilizowanym gremium, też i w Unii Europejskiej”. Wskazał, że UE „była budowana jako mozaika państw, kultur, języków i dziedzictwo różnych tradycji kulturowych”.

– A dziś próbuje się walcem ideologii przejechać przez te wartości, wbrew woli naszego społeczeństwa. Unia chce siłą narzucić swoje rozwiązania

– zaznaczył.

Ziobro podkreślił, że ta bezprawna działalność KE nie powinna być uwzględniana. Natomiast samorządowcy nie powinni zmieniać uchwał, które podjęli w obronie polskich rodzin i wartości.

Zbigniew Ziobro skrytykował także list wysłany przez wiceministra Budę do samorządów. 

– Nie podzielamy argumentów wiceministra Waldemara Budy. Jesteśmy zdziwieni jego listem

– oznajmił. 

wprost.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY