Na Litwie tworzą się oddziały samoobrony. Chodzi o przeciwdziałanie napływowi imigrantów

Imigracja
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Imigranci na granicy Litwy

Imigranci na granicy Litwy / Fot. You Tube/ Wirtualna Polska

W rejonie solecznickim na Litwie utworzono grupy samoobrony, nazywane "Grupami Bezpiecznego Sąsiedztwa". Zajmują się one m.in. szukaniem migrantów ukrywających się na terenach zalesionych, pomocą policji w zapobieganiu naruszeniom prawa. Litewska policja podkreśla, że grupy muszą działać w granicach prawa.
  • Siedem Grup Bezpiecznego Sąsiedztwa zostało oficjalnie zarejestrowane w Komisariacie Policji Rejonu Solecznickiego.
  • Mieszkańcom pełniącym funkcję patrolową nie wolno zatrzymywać samochodów i legitymować osób – podkreśla litewska policja.
  • W działaniach na rzecz wzmacniania bezpieczeństwa biorą również udział przedstawiciele Związku Strzeleckiego i innych organizacji społecznych.
  • Zobacz także: Francuski minister: UE musi wziąć pod uwagę doświadczenia Litwy ws. migracji

Jak informują litewskie media, mieszkańcy natychmiast rozpoznają podejrzane osoby i samochody, które przybyły na ich tereny i natychmiast informują o tym urzędników. Siedem Grup Bezpiecznego Sąsiedztwa zostało oficjalnie zarejestrowane w Komisariacie Policji Rejonu Solecznickiego.

Mieszkańcom pełniącym funkcję patrolową nie wolno zatrzymywać samochodów i legitymować osób – podkreśla litewska policja.

Funkcjonariusze wskazują, że ​​podstawowe działania Grup Bezpiecznego Sąsiedztwa powinny koncentrować się na aktywnej współpracy z funkcjonariuszami policji w celu zapewnienia bezpieczeństwa okolicy.

Grupy samoobrony rejestrują naruszenia, monitorują okolicę i informują policję lub odpowiednie agencje o zaobserwowanych nielegalnych działaniach. Uczestnictwo w Grupach Bezpiecznego Sąsiedztwa nie daje ich członkom żadnych uprawnień jako funkcjonariuszy policji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Działania na rzecz wzmocnienia bezpieczeństwa w tych przygranicznych terenach podjęły też władze samorządowe. M.in. zainstalowano dodatkowe oświetlenie uliczne czy kamery. W działaniach na rzecz wzmacniania bezpieczeństwa biorą również udział przedstawiciele Związku Strzeleckiego i innych organizacji społecznych.

15min.lt

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY