Migranci na polsko-białoruskiej granicy. Nowe informacje

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Pas drogi granicznej na polsko-białoruskiej granicy w Kopczanach.

Pas drogi granicznej na polsko-białoruskiej granicy w Kopczanach. / Fot. Artur Reszko /PAP Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Od początku września Straż Graniczna odnotowała już ponad 3,5 tysiąca prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią. Dziś rano poinformowano o kolejnych próbach przekroczenia granicy.

Zobacz także: Wideo-relacja z pikiety w rocznice agresji 17 września. Policjanci nie pozwolili tęczowej babci mazać po chodniku [+WIDEO]

Jak poinformowała Straż Graniczna, 17 września 243 próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano jednego nielegalnego imigranta. Był to obywatel Syrii. Jednocześnie zatrzymano czworo przemytników – dwóch obywateli Turcji i dwóch Ukrainy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Tylko w tym miesiącu na polsko-białoruskiej granicy miało miejsce ponad 3,5 tysiąca prób jej nielegalnego przekroczenia. Od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy. Obejmuje 183 miejscowości. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów.

radiomaryja.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY