Film “Powrót do Jedwabnego” Wojciecha Sumlińskiego już na YouTube [+WIDEO]

Dodano   17
  LoadingDodaj do ulubionych!
Fragment filmu "Powrót do Jedwabnego".

Fragment filmu "Powrót do Jedwabnego". / Fot. YouTube/MediaNarodowe

Wczoraj na YouTube odbyła się premiera najnowszego filmu Wojciecha Sumlińskiego: "Powrót do Jedwabnego". Produkcję można oglądać na kanale Media Narodowe EXTRA.

Zobacz także: Zanim przeczytamy 3 tom „Powrotu do Jedwabnego”, warto przypomnieć tom 1 i 2 książki Sumlińskiego i Budzyńskiego [RECENZJA]

Film ma być próbą odkłamania mechanizmów służących naciskowi na Polskę ws. żądań ze strony roszczeniowych środowisk żydowskich w oparciu o sprawę pogromu w Jedwabnem.

Jeszcze przed premierą, a nawet prapremierą, produkcja została zaatakowana przez “Gazetę Wyborczą”. Co ciekawe, jednym z przedstawionych w filmie negatywnych bohaterów jest właśnie pracownik tej redakcji – Michał Cichy. Jest on m.in. autorem artykułu, w którym padły słowa o tym, że AK i NSZ – podczas Powstania Warszawskiego – wymordowały niedobitków z getta. Po tym jak fałszywe informacje zyskały rozgłos międzynarodowy, pracownik “GW” przeprosił.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Jak zwraca uwagę portal Salon24.pl:

Nie jest jednak tak, że film uderza w jednych, a oszczędza innych. Dlatego prawdopodobnie nie zobaczymy go też w mediach publicznych, a jego omówienie będzie, jeśli w ogóle, to w okrojonej wersji.

Po premierze filmu, jego autor, Wojciech Sumliński przekazał nowe, interesujące informacje w sprawie śledztwa jedwabieńskiego:

tysol.pl, salon24.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY