Straż Graniczna o kryzysie migracyjnym. Kto chce przedostać się do Polski?

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ogrodzenie na granicy

Ogrodzenie na granicy / fot. twitter

W czwartek funkcjonariusze Straży Granicznej odnotowali 238 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymali trzech nielegalnych imigrantów, obywateli Konga.
  • W czwartek funkcjonariusze Straży Granicznej odnotowali 238 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.
  • Strażnicy zatrzymali trzech nielegalnych imigrantów. Byli to obywatele Konga.
  • Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali w czwartek siedem osób za pomoc w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy polsko-białoruskiej.
  • Zobacz także: Głosowanie nad wotum nieufności dla Grzegorza Pudy. Sejm odrzucił wniosek

Według informacji przekazanych przez ppor. Annę Michalską, Straż Graniczna odnotowała ostatniej doby 238 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

“Strażnicy zatrzymali trzech nielegalnych imigrantów. Byli to obywatele Konga” – podkreśliła, dodając, że pozostały próby zostały udaremnione.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Wskazała, że funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali w czwartek siedem osób za pomoc w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy polsko-białoruskiej.

“Było to dwóch obywateli z Syrii, trzech obywateli Polski i dwóch obywateli Iraku” – wyliczyła.

Od początku września Straż Graniczna odnotowała już ponad 3,2 tysiąca prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią.

Od 2 września w przygranicznym pasie granicznym z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy. Obejmuje 183 miejscowości. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów.

Przedstawiciele rządu uzasadniają konieczność wprowadzania stanu wyjątkowego sytuacją na granicy z Białorusią, gdzie reżim Łukaszenki prowadzi „wojnę hybrydową” oraz rosyjskimi ćwiczeniami wojskowymi Zapad, które rozpoczęły się 10 września.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY