Bodakowski rysuje. Satyra na dziś: Niedzielski będzie wisiał?

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
satyra obrazkowa

satyra obrazkowa / rysunek: Jan Bodakowski

Poseł Grzegorz Braun w ramach trollowania mediów, teatralnie wykrzyknął do ministra Niedzielskiego, że ten będzie „wisiał”. Oczywiście, zapewne zgodnie z oczekiwaniami posła Konfederacji, politycy PiS i antyPiS, oraz zarządzające nimi media (TVN i TVP) się oburzyły. I tak za darmo, zgodnie ze schematem wypracowanym przez Korwina, Braun zrobił sobie darmową reklamę (zapewne, gdyby nie było cenzury w mediach, nie musiałby odstawiać szopek).

Zobacz także: “Agresja Nie Wyzwolenie” Pikieta pod ambasadą Federacji Rosyjskiej

Niedzielski oczywiście nie będzie wisiał. Podobnie jak inni politycy PiS i antyPiS oraz nadzorujące ich media, nie poniesie konsekwencji za 200.000 nadmiarowych zgonów, zniszczenie gospodarki naszego kraju, pogorszenie zdrowia Polaków. Nie poniesie odpowiedzialności tak samo, jak setki tysięcy nazistowskich zbrodniarzy, wbrew bredniom o rzekomej denazyfikacji, nie poniosło konsekwencji za swoje zbrodnie i po wojnie robiło kariery w Niemczech i na całym świecie (Izrael przyjął nawet odpowiednią ustawę zapewniającą bezkarność Żydom, którzy kolaborowali z nazistami i wspierali holocaust).

Okrzyki posła Brauna to teatr, gra na scenie politycznej. A jak jesteśmy przy dramatach, to warto odwoływać się do klasyki. W narodowym dramacie „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego padają słowa, które są mottem wszystkich polityków w naszym kraju:

„Miałeś, chamie, złoty róg,
miałeś, chamie, czapkę z piór:
czapkę wicher niesie,
róg huka po lesie,
ostał ci się ino sznur,
ostał ci się ino sznur”.

satyra obrazkowa
satyra obrazkowa

Jan Bodakowski

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY